Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kadeřnictví a holičství v Ostravě praskala ve švech. Kdo neměl objednávku, neměl šanci

  • Ostrava,

Snad téměř každý se těšil na pondělí 11. května z netradičního důvodu. Otevírala se totiž holičství a kadeřnictví a tak jsme si mohli po dvou měsících konečně zase nechat ostříhat vlasy, oholit vousy a nebo třeba nabarvit šediny. Lidé vzali kadeřnictví útokem a kdo neměl objednávku, musí ještě vydržet.

Barbershop Alessandro v Ostravě - Zábřehu se hned ráno po otevření zaplnil do posledního místa zákazníky. Šéf dokonce v předstihu přidal jedno křeslo navíc, protože nával samozřejmě očekával. Zájem o stříhání a holení byl obrovský a kdo se neobjednal dopředu, neměl vůbec šanci. "Jakmile jsme dali vědět dopředu, že budeme otevírat, ten nával byl obrovský. Emaily chodily jeden za druhým a zaplnilo se to tak, že máme 250 lidí na týden, takže máme 50 lidí denně a je to šílené," popisuje majitel Barbershopu Alessandro.

Pro všechny byly novinkou roušky a holiči mají i štíty. Klienti si samozřejmě roušky sundávají při holení. Období kšiltovek a neupravených vlasů končí. Zvládli jsme to. "Tím, že byla ta karanténa, tak se to dalo zvládnout, ale to stříhání s rouškou je velice nepříjemné," říká jeden z klientů a další se směje: "Snažil jsme se vypadat nějak k světu, ale bylo to den ode dne horší." 

Pro holiče je práce samozřejmě náročnější. V pondělí bylo teplo, ale dá se očekávat, že může být i mnohem hůře. "Je v tom vedro, ale co se dá dělat, musíme to vydržet," potvrzuje jeden z nich a další říká: "Mám úplně mokré čelo, ale zatím vidím, zatím se mi to nemlží."  

Na víkend připravil Alessandro dárek pro všechny záchranné složky. Jejich členové se mohu přijít nechat ostříhat zadarmo. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy