Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tísňová tlačítka zachraňují seniorům životy. 95letá seniorka spadla ve svém bytě v Ostravě

  • Ostrava,

Senior linka opět pomohla v Ostravě se záchranou seniorky. 95letá žena upadla v bytě a její volání o pomoc nikdo neslyšel. Proto aktivovala tísňové tlačítko a za chvíli byli na místě strážníci městské policie, kteří ji pomohli. Senior linka už v Ostravě funguje 10 let a za tu dobu pomohla stovkám důchodců.

Strážníci městské policie spěchali v Ostravě do domu, ve kterém stiskla tísňové tlačítko senior linky 95letá žena. Už u dveří ji slyšeli volat o pomoc a proto hasiči byt otevřeli. Stařenka nemohla sama vstát, ale naštěstí měla tlačítko na krku. "Prostřednictvím spolupráce s hasiči jsme byt otevřeli a následně jsme zjistili, že seniorka potřebuje zdravotní pomoc. Proto jsme zavolali i záchranáře," popisuje zásah mluvčí MP Ostrava Jindřich Machů.

Dopadlo to tedy nakonec dobře, stejně jako v mnoha předchozích případech, kdy senioři tísňové tlačítko využili. Například v Kunčičkách zřejmě zachránilo život důchodci, kterému se do domu vloupal zloděj. "Vykopl dveře a železnou trubkou mě mlátil po hlavě. Já jsem spadl na záda. Kdybych neměl to tlačítko, tak by mě možná i zabil," řekl nám tehdy senior. 

Senior linku využívají důchodci i když jim například u dveří zvoní podvodníci, kteří zneužívají jejich důvěřivosti. Ne vždy si ale bohužel vzpomenou. "Já jsem to věděla. Tady mám tlačítko u dveří a další jsem měla na krku. Nevzpomněla jsem si ale," vysvětlila nám v roce 2019 okradená 95letá žena. 

Za 10 let fungování senior linky už strážníci v Ostravě vyjeli k více než 2300 událostem. Tři stovky případů si pak vyžádaly zdravotníky. Aktuálně tlačítka využívá 470 domácností v Ostravě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy