Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Městské nemocnici Ostrava se prokázala nákaza u dalších zaměstnanců, už je jich 32

  • Ostrava,

Po novém ohnisku nákazy z minulého týdne má Městská nemocnice Ostrava další nakažené zaměstnance. Dohromady je v zařízení už 32 pozitivních pracovníků a dalších 10 v nařízené karanténě.

13 nakažených je z chirurgie, kde se nákaza objevila už dřív. Dalších 19 je z geriatrie. Oddělení Geriatrie D musela nemocnice uzavřít už minulý týden.

"Nákaza se na tomto oddělení potvrdila poté, kdy byl původně jeden z negativních pacientů před chystaným převozem znovu testován na Covid-19 a test měl pozitivní," řekla mluvčí nemocnice na Fifejdách Andrea Vojkovská.

Na testy tak museli všichni zaměstnanci z tohoto pracoviště a nákaza se potvrdila u šestnácti z nich. Dalších 5 pracovníků skončilo v karanténě. Krajská hygienická stanice pak požádala o testy dalších lidí z budovy H2, kde je uzavřená Geriatrie D.

"Dohromady byly vzorky odebrány 112 zaměstnancům včetně 34 ze stanice D. Po těchto testech přibyli další 3 nakažení zaměstnanci geriatrie," doplnila Vojkovská

Celkově má tak nemocnice 32 zaměstnanců s pozitivním výsledkem testu a 10 pracovníků v karanténě. Dohromady pracuje v zařízení 1930 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy