Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střelec z ostravské fakultní nemocnice neměl rakovinu

  • Ostrava,

Policie pokročila ve vyšetřování střelby v ostravské fakultní nemocnici. Ctirad V., který chladnokrevně v čekárně traumatologie zavraždil sedm lidí, další dva zranil a nakonec na útěku zastřelil sám sebe, byl podle lékařů fyzicky zdravý. V nemocnici přitom střílel zřejmě právě proto, že si myslel, že má rakovinu. Posuzování jeho duševního stavu ale ještě stále neskončilo.

Dvaačtyřicetiletý muž byl zřejmě nespokojený s postupem lékařů vůči jeho přesvědčení, že je vážně nemocný. Lékaři ale na nic nepřišli a tak ho neměli jak léčit. ČTK to dnes řekl dozorující státní zástupce.

"Vyšetřování nepotvrdilo, že by muž byl fyzicky nemocný. Vše ale směřuje k nějakému duševnímu onemocnění. S tímto policie nyní pracuje," uvedl státní zástupce David Bartoš.

Znalci podle něj ještě stále vypracovávají psychologický posudek. Jakmile bude hotový vyšetřování skončí.

"Předpokládám, že to bude v červnu," řekl pro ČTK Bartoš.

Ctirad V. nakráčel do přeplněné čekárny traumatologie ve Fakultní nemocnici Ostrava v úterý 10. prosince po 7 hodině. Vytáhl pistoli a bez váhání začal střílet z bezprostřední blízkosti na lidi kolem sebe. První zasáhl do hlavy a hrudníku, po jeho útoku sedm lidí zemřelo a dva skončili zranění. Štěstím v neštěsí bylo, že se mu podle svědků zřejmě zasekla pistole, jinak by pravděpodobně zabil mnohem víc lidí.

"Myslíme si, že kdyby použil plně funkční zbraň, mohly být následky mnohem horší," řekl už dříve moravskoslezský policejní ředitel Tomáš Kužel. 

Podle něj střelec použil takzvaný řez zbraně. Jde o zbraň sloužící třeba k výuce a některé její části chybí, což umožňuje pohled do útrob zbraně. V tomto případě ale byla dodatečně upravena tak, že byla schopná střelby, i když ne úplně spolehlivě.

Po útoku se mu podařilo z nemocnice utéct a policie ho objevila poblíž Loděnice v Děhylově, ještě před zadržením ale stihl obrátit zbraň proti sobě a zastřelil se.
Letní kino Amfi: CO JSME KOMU UDĚLALI?

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: BÁRA POLÁKOVÁ

Zítra
Ostrava-Poruba, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: OVEČKA SHAUN VE FILMU: FARMAGEDDON

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Letní kino Amfi

REAL - RENDOLF M+K s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

BA-DY EFEKT spol. s r.o., O - Přívoz
Ostrava
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

EVROPA EXPRES s.r.o.,
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků