Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Agresivní muž s nožem v ruce zaútočil v Ostravě na řidiče autobusu

  • Ostrava,

S nožem v ruce nakráčel do zaplněného autobusu a zaútočil na řidiče. Policie po zatím neznámém muži intenzivně pátrá, ve čtvrtek po 13. hodině při vyhrožování řidiči rozbil i ochranné plexisklo.

Vyděšený řidič přivolal policii díky tísňovému tlačítku. Ve čtvrtek krátce po třinácté hodině mu na zastávce Benzina v Ostravě-Hrabůvce nakráčel do autobusu agresivní muž.

"Zatím neznámý muž vešel předními dveřmi do autobusu, postavil se před kabinu a přes ochranné plexisklo vulgárně křičel na řidiče. Několikrát udeřil pěstí do okénka pro výdej jízdenek, až plexisklo prasklo, přitom držel v ruce nůž," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Nikdo nebyl zraněn, ale řidič se doslova bál o život. Jakmile si přivolal pomoc, útočník z autobusu odešel.

"Podle získaného popisu se mělo jednat o muže, který je vysoký přibližně 175 cm, silnější postavy, ve věku asi 45 let. Muž je bílé pleti, vlasy měl mít vlnité, prošedivělé. Na sobě měl tmavé oblečení," doplnila mluvčí.

V autobusu cestovalo větší množství lidí. Policisté proto žádají především všechny svědky události, aby se přihlásili na bezplatné lince 158 nebo na kterékoliv policejní služebně. Stejně tak každého, kdo by o agresivním muži mohl něco vědět. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny nebezpečné vyhrožování a výtržnictví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy