Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské strážníky trápí neukáznění cyklisté. Situaci značně zhoršila sdílená jízdní kola

  • Ostrava,

S teplým počasím vyrazili ven opět ve velkém cyklisté. Po zimní pauze se tak bohužel vrátil do ulic Ostravy velký nešvar, který trápil strážníky už loni - jízda po chodnících. Situace ve městě se značně zhoršila s příchodem sdílených kol.

S příchodem sdílených jízdních kol se už dá směle říct, že Ostrava je městem cyklistů. Bohužel to ale sebou přineslo nešvary, které samozřejmě souvisejí s dodržováním pravidel silničního provozu. Mnozí lidé se totiž domnívají, že na sdílených kolech mohou jezdit i po chodnících. Týká se to ale i ostatních cyklistů. "Mnozí cyklisté nám jezdí na komunikacích v protisměru, jezdí nám po chodnících, nerespektují svislé, ani vodorovné dopravní značení a ohrožují nejen sebe, ale i ostatní a hlavně chodce," vysvětluje mluvčí MP Ostrava Jindřich Machů.

Ve druhém nejlidnatějším městském obvodu Porubě je tento způsob dopravy velmi oblíbený a sdílená kola jsou tam nejvyužívanější z celé Ostravy. Na Hlavní třídě tak musejí strážníci řešit problémy s neukázněnými cyklisty velmi často. "Ty stojany bývají i mimo cyklostezky a oni se snaží si tu cestu zkracovat s tím, že jezdí přes chodníky, přes přechody pro chodce i přes trávu. Navíc používají často za jízdy mobily, které jsou zakázány. Hlídají si ten limit 15 minut zdarma," popisuje člen cyklohlídky Městské policie Ostrava Jiří Novák.

Strážníci také připomínají, že i koloběžky patří buď na cyklostezku a nebo na silnici. Rozhodně byste na nich neměli jezdit po chodníku. Neukáznění jsou ale často i chodci, kteří naopak chodí po cyklostezkách. Nejdůležitější tedy je, aby byli chodci a cyklisté k sobě navzájem ohleduplní. 
CYKLOSVĚTLUŠKA 2020 aneb Světýlka naděje pro Karolínku

05.09. 18:00
Ostrava-Mariánské hory, AKORD

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 41 000 Kč/měsíc

Detail

SMILEX s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 70 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků