Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Drobných krádeží po ukončení nouzového stavu přibývá, zloději berou alkohol i textil

  • Ostrava,

Nouzový stav skončil a ostravští strážníci hlásí nárůst drobných krádeží v obchodech. Zloději kradou potraviny, alkohol, drogistické zboží, ale nepohrdnou ani textilem.

Denní průměr drobných krádeží v Ostravě byl před vyhlášením nouzového stavu pět denně, v jeho průběhu se snížil na tři za den. Bylo zřejmé, že někteří zloději se zalekli možných vyšších trestů. Po ukončení nouzového stavu počet krádeží rychle stoupl.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po ukončení nouzového stavu strážníci vyjíždějí v průměru ke čtyřem případům drobných krádeží denně. Tak tomu bylo i v úterý 19. května 2020, kdy strážníci na oznámení o drobných krádežích v ostravských prodejních řetězcích vyjížděli hned čtyřikrát."

Jeden ze zlodějů, 38letý muž, si pro čerstvé pečivo zašel rovnou k nákladové rampě pekařství, a to už brzy ráno. Strážníci zjistili, že to nebylo poprvé.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vytěžením kamerového systému prodejny bylo dále zjištěno, že tento rafinovaný postup použil už ve dvou předchozích případech. Ve třech případech tak odcizil koláče a pečivo v celkové hodnotě 1.020,- Kč. Vzhledem k tomu, že již byl za obdobné jednání pravomocně odsouzen či potrestán, byl předán Policii České republiky pro podezření ze spáchání přečinu krádeže k dalšímu opatření."

Při zásahu u dalších případů strážníci objevili i osobu, po které pátrala Policie České republiky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy