Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šedesátiletý muž chtěl v Ostravě vyskočit z okna ve čtvrtém patře, zachránili ho strážníci

  • Ostrava,

Blesková reakce ostravských strážníků zabránila tragédii. V jednom z porubských bytů pomáhali řešit rodinné neshody a šedesátiletý muž se přímo před nimi rozhodl vyskočit z okna ve čtvrtém patře.

Zpočátku to vypadalo jako banální zákrok. Do jednoho z bytů v Ostravě-Porubě byli strážníci přivoláni v neděli odpoledne kvůli neshodám mezi členy rodiny.

Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "Hlídku kontaktoval majitel bytu, který strážníkům uvedl, že
v jeho bytě se nachází rodinný příslušník a ten odmítá jeho byt opustit."

Chtěl vyskočit přímo před strážníky

Šedesátiletý muž opravdu nechtěl odejít a tvrdil, že nemá kam jít. Strážníci mu domluvili a už to vypadalo, že muž byt opustí. Začal si balit věci, jenže z ničeho nic doslova přepnul. Přímo před zraky strážníků zprudka otevřel okno a skokem na parapet se zřejmě rozhodl, že raději vyskočí z okna ve čtvrtém patře.

Jindřich Machů, mluvčí Městské policie Ostrava: "Tomuto zabránila pohotová reakce jednoho ze strážníků, který jej uchopil za oděv a končetiny a vtáhnul jej zpět do bytu."

Strážníci si tak připsali další zachráněný lidský život. Nešťastníka poté předali do péče zdravotníků, kterým ještě na požádání raději asistovali při převozu muže do Městské nemocnice Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy