Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava se snaží pomoct neziskovému sektoru. Organizace mohu získat 20 tisíc korun

  • Ostrava,

V Ostravě mohu o finanční pomoc zažádat nejen pandemií postižené firmy, ale i neziskové organizace. Žádosti pak každý týden schvaluje městská rada. Případní další zájemci o tento dar magistrátu mají možnost požádat o pomoc ještě dva týdny.

V Ostravě funguje řada nejrůznějších neziskových organizací, jejichž činnost pandemie zcela ochromila. I na ně ale pamatuje magistrát města a proto připravil rychlou finanční pomoc. O finanční částku 20 tisíc korun mohou žádat organizace pracující v oblasti kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky. Tyto organizace musejí také provozovat své aktivity na území Ostravy nejméně rok. V tomto týdnu schválila rada města další žádosti těchto subjektů. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Zájem neziskového sektoru byl menší, než u podnikatelů. Je to dáno tím, že mnoho organizací v rámci celoroční činnosti podporuje město Ostrava pravidelně a rozhodli jsme se ten příspěvek nekrátit. Zažádalo si kolem 70ti subjektů. Rozdali jsme do této chvíle kolem milionu korun." 

Z finančních darů organizace pokrývají mzdové, provozní, administrativní, případně i režijní náklady, ale také již objednaný materiál na původně plánované akce nebo nájem. I v tomto kole byly některé žádosti vyřazeny,
protože jejich žadatelé nesplnili podmínky programu. Například, že jsou městem celoročně finančně podporovány.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Ráda bych vyzvala neziskové organizace, protože mají ještě čas do 10. června požádat si o tento dar ve výši 20 tisíc korun." 

Mezi podpořenými je například kulturní organizace, která kvůli pandemii musela zrušit domluvené koncerty, divadelní představení a semináře. I tak ale musela uhradit fixní náklady na organizační činnost, grafické práce na propagaci a internetové a mobilní služby. Podobných organizací je jistě více a tak je magistrát znovu vyzývá, aby si o pomoc zažádaly. Posledním dnem pro podání žádosti je středa 10. června. Žádosti mohou zájemci podávat elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře, zveřejněného na webu města Ostravy www.ostrava.cz/pomocneziskovkam .
Barrák music hrad: METAL!

Dnes
Ostrava-Slezská Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: ŽENY V BĚHU

Dnes
Ostrava-Centrum, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: HORKÝŽE SLÍŽE, ZAKÁZANÝOVOCE

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

SLEZSKOMORAVSKÉ KOMINICTVÍ s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ERUPTIVA s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

TIPA,spol. s r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků