Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pandemie značně oslabila ostravské městské strážníky. 65 jich muselo do karantény

  • Ostrava,

Městská policie Ostrava se potýká s nákazou nemocí Covid - 19 mezi strážníky. Musela kvůli tomu uzavřít služebnu v Porubě a všechny strážníky, kteří tam slouží, poslat do karantény. Obyvatelé této části města ale nemusejí mít obavy, chybějící policisty nahradili jejich kolegové.

Služebna Městské policie Ostrava na Martinovské ulici v Porubě byla uzavřena. Rozhodla o tom Krajská hygienická stanice po konzultaci s vedením strážníků. Důvodem je nákaza nemocí Covid 19, která byla prozatím testy potvrzena u 6 osob.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Dnešního dne bylo Krajskou hygienickou stanicí z preventivních důvodů rozhodnuto o uzavření pracoviště Městské policie Ostrava v Porubě na ulici Martinovská. Důvodem uzavření pracoviště je preventivní karanténa, ve které se aktuálně nachází celkem 59 strážníků tohoto pracoviště. Do preventivní karantény nastoupili z důvodu 6 pozitivně testovaných kolegů z jejich pracoviště."

Z 65 strážníků bylo prozatím testováno 41 osob. 35 z nich bylo negativních. Výsledky testů budou známy v nejbližší době, je ale pravděpodobné, že se mezi nimi ještě nějaký nakažený vzorek najde. Na testy musí v nejbližších dnech i ostatních 24 strážníků. Obyvatelé Poruby se ale o svou bezpečnost obávat nemusejí.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Výkon služby v dané oblasti není zásadně ohrožen, je zajištěn posílením strážníky z útvarů s celoměstskou působností, případně dalších oblastí. Vycházíme z připravených krizových scénářů pro tyto případy. Pokud by někdo z oblasti Poruby nebo Svinova chtěl kontaktovat strážníky, je to možné na dvou místech. Jednak u stadionu Sareza v Porubě a na Bílovecké ulici ve Svinově."

Služebnu městské policie na Martinovské ulici už desinfikovali hasiči. Je součástí integrovaného výjezdového centra, kde společně sídlí ještě se záchranou službou a hasiči. Všechny tyto tři bezpečnostní složky jsou ale v budově odděleny a tak by se nový koronavirus mezi jejich pracovníky neměl dále šířit. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy