Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava investuje do sportování mládeže. Za 100 milionů korun budou modernizována hřiště

  • Ostrava,

Ostrava je městem sportu, což potvrzují i velké investice do infrastruktury. Jen v letošním ruce půjde do sportovišť téměř 100 milionů korun. Stavějí se nová hřiště, rekonstruují starší a aktuálně byly schváleny ostravským magistrátem finance pro další 4 projekty modernizace sportovních areálů.

Ostravský magistrát v letošním roce masivně investuje do sportovní infrastruktury. V Krásném Poli a Staré Bělé se stavějí nové sportovní haly pro školní děti, mládež  a v odpoledních hodinách je mohou využívat sportovní kluby a veřejnost. V Porubě se opravuje bývalé škvárové hřiště, které nahradí moderní umělá tráva s tribunami pro tým amerického fotbalu Ostrava Steelers a chystá se také budování deseti workoutových hřišť. Dalších téměř 100 milionů korun bude stát modernizace sportovišť 4 sportovních klubů ve 4 městských obvodech. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: Zastupitelstvo města schválilo dotace pro 4 sportovní kluby, které byly úspěšné ve získání dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a celkem 15ti miliony podpoříme investici do sportovní infrastruktury."  
TJ Hlubina zrekonstruuje areál v Moravské Ostravě, TJ Start v Porubě postaví ze škvárového hřiště 3 tenisové kurty, fotbalisté ve Staré Bělé budou mít nový trávník a v Polance nad Odrou bude modernizován celý areál. 

Radovan Řehulka, předseda SK Polanka n/O: "Mělo by tam vzniknout nové travnaté hřiště, umělá tráva 70 na 50, multifunkční povrch, na kterém budou dvě hřiště na házenou, basketbal, florbal, atletická dráha pro hasiče 110 metrů. Budeme tam také povrch pro kolečkové sporty." 

Na financování se kromě ministerstva a ostravského magistrátu podílejí v některých případech i městské obvody a samotné sportovní kluby. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy