Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Útočník mlátil ženu na zastávce v Ostravě pěstmi i batohem. Dopaden byl díky kamerovému systému

  • Ostrava,

Kamerový systém v Ostravě patří mezi nejpropracovanější v celé zemi. Díky němu už strážníci a policisté zabránili mnoha trestným činům a nebo dopadli pachatele. Například o víkendu zadrželi muže, který na zastávce hromadné dopravy surově mlátil ženu. Nakonec se ukázalo, že je to jeho známá.

Tyto záběry z bezpečnostních kamer uviděli ostravští strážníci v noci ze soboty na neděli. Na dopravním terminálu Hranečník ve Slezské Ostravě mlátil opilý muž ženu. Pěstmi i batohem, který měl sebou. Napadená  spadla na zem a snažila se bránit. Naštěstí si útoku všimli strážníci, kteří sledují monitory. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Obsluha městského kamerového systému si tohoto jednání povšimla a vyslala na místo nejblíže situovanou hlídku, která provedla následné zadržení pachatele." 

Hlídka městské policie byla namístě velmi rychle a dalšímu napadání ženy už strážníci zabránili. Útočník je podezřelý ze spáchání trestného činu a tak byla na místo přivolána i hlídka státních policistů. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Ostrava: "Ostravští policisté prověřují všechny informace a okolnosti týkající se události z neděle. Muž měl v nočních hodinách napadnout ne mu neznámou ženu, se kterou byl v prostoru terminálu v Ostravě."

Muži hrozí obvinění z výtržnictví a dokonce z ublížení na zdraví. V podobných případech je kamerový systém neocenitelným pomocníkem. V Ostravě je nyní 827 kamer. Z nich 330 dohlíží na dopravu. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ve městě máme množství kamer, které zajišťují jak jednotlivé křižovatky, tak i místa, kde docházelo k páchání trestné činnosti nebo jinému protiprávnímu jednání." 

Všechny kamery se sbíhají na Integrovaném bezpečnostním centru, jednotlivé oblasti pak v pěti výjezdových centrech a sledují je také strážníci ve čtyřech městských částech příslušných úřadů městských obvodů. 
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 do 16 100 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 3 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

-OCHI - INŽENÝRING, spol. s r.o.
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků