Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Polance nad Odrou unikal plyn, evakuovali 80 dětí z mateřské školky i budovu radnice

  • Ostrava,

80 dětí z mateřské školky, 14 členů personálu, 15 zaměstnanců radnice a minimálně jeden rodinný dům se musel v pondělí dopoledne evakuovat v Polance nad Odrou kvůli úniku plynu.

Bylo kolem půl desáté, když šly zrovna děti z mateřské školy v Polance nad Odrou ven. Všem bylo divné, že ve vzduchu cítí silný zápach plynu.

Dana Fialová, zástupce ředitele ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou: "Byl cítit velice plyn, zrovna jsme šli s dětmi ven a ani ne do deseti minut přijeli hasiči. Vzápětí nám přišla policie oznámit, že bychom se měli evakuovat."

Ve školce bylo v tu chvíli zhruba 80 dětí a 14 členů personálu. Policisté společně s hasiči provedli i evakuaci patnácti zaměstnanců vedlejší budovy radnice a evakuovali také jeden rodinný dům. Hasiči mezitím prováděli kontrolní měření v okolí a zjistili, že plyn uniká ze země, zřejmě kvůli poruše na plynovém potrubí.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Cesta mezi ulicemi 1. května, kostelem a křižovatkou byla uzavřena, plynaři museli místo odkopat a opravit. Hasiči místo úniku z preventivních důvodů zajišťovali a zároveň prováděli kontrolní měření v okoních budovách.
Dana Fialová, zástupce ředitele ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou: "My jsme si mezitím obvolali všechny rodiče, aby si přišli pro děti a odvedli si je domů. Hasiči nás pustili zpátky do školky zhruba ve 12:30. Žádné škodlivé koncentrace plynu nám tam už nenaměřili, ale vrátit se zpět už nám nedoporučovali."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy