Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je nám zima a máme hlad, naříkaly stroze oblečené děti pozdě večer v Ostravě. Rodiče opodál v klidu popíjeli

  • Ostrava,

Odpoledne šli s dětmi nakoupit, ale cestou se zastavili na pivo. Jenže u něj nezodpovědní rodiče skončili až do pozdních večerních hodin. A to i se dvěma malými dětmi ve věku 4 a 7 let. Ty si navíc stěžovaly, že je jim zima a mají hlad.

S velkou dávkou nezodpovědného chování rodičů se setkali strážníci v pondělí kolem 22:30. Před jednou z večerek v Ostravě-Zábřehu objevili 41letého muže se svou 39letou družkou, jak popíjejí alkohol. Poblíž přitom pobíhaly dvě malé, stroze oblečené děti ve věku 4 a 7 let.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na místě si děti strážníkům stěžovaly na to, že jim je zima, mají hlad a svých rodičů se neustálé ptaly, kdy budou mít konečně večeři. Šetřením bylo zjištěno, že děti naposledy obědvaly."

Rodiče pak tvrdili, že odpoledne šli s dětmi nakoupit jídlo k večeři, jenže dostali chuť na pivo a tak se zastavili v jedné z místních hospůdek.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Protože měli ještě žízeň, pokračovali v konzumaci lahvového piva s dalšími známými před večerkou. Kolik je hodin a to, že mají s sebou své dvě nezletilé děti, si neuvědomovali."

Otec vzápětí strážníkům nadýchal 1,82 promile a nezodpovědná matka pak 1,04 promile alkoholu v dechu.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Matka dále hlídce dále sdělila, že v Ostravě nemá žádné známé a nejbližší příbuzní bydlí v Mostě. Na místo přivolaná pracovnice orgánu sociálně právní ochrany dětí tak rozhodla o převozu dětí do zařízení Diakonie ČCE v Ostravě."

Událost teď budou muset oba nezodpovědní rodiče vysvětlit před orgánem sociálně právní ochrany dětí.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy