Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě - Plesné vznikne jakýsi prales. Město chce být šetrnější k přírodě

  • Ostrava,

Ostrava chce vyzkoušet neobvyklý projekt. Vybralo část lesa ve Staré Plesné, kde vznikne jakýsi prales. Lesníci v něm budou hospodařit způsobem, který je k přírodě šetrnější a bude tím také mnohem zajímavější i pro procházky lidí v přírodě, což je jeho důležitá úloha.

Ostrava chce ve svých lesích hospodařit šetrněji a proto otestuje moderní způsob, který by to měl zajistit a zároveň zaručí zdraví lesního porostu. Pro pilotní projekt byl jako výzkumně-demonstrační plocha vybrán lesní pozemek ve Staré Plesné na okraji města.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Znamená to, že bychom v těch lesích nechtěli kácet ty ve rozsáhlé holiny, ale chtěli bychom kácet tzv. probírkou. Chtěli bychom zavést taková opatření, která do lesa vrátí druhově rozmanitý porost." 

Pro srovnání bude sloužit druhá část lesa, který rozděluje silnice 17. listopadu. Tam se bude hospodařit klasicky, chcete li postaru.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Je to i jakási reakce na klimatické změny, na to, že většina těch monokultur je napadena různými škůdci." 

Názory odborníků na způsoby hospodaření se liší a proto Ostrava také zároveň otestuje, který přístup pomůže do budoucna vypěstovat zdravý a odolný les. Podobný způsob už zavedla Praha v Kunratickém lese a Xaverovském háji. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Uvidíme, co nám vědci navrhnou a rádi bychom s nimi spolupracovali i dále." 

Odbornou záštitu nad projektem bude mít Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti - Výzkumná stanice Opočno. Zájem zapojit se do projektu projevila také Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity.
SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

Zítra
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Bělský les - Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 16 710 do 24 420 Kč/měsíc

Detail

DOBOSH - STAV družstvo, Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků