Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podporuje nadané žáky a studenty. V budově magistrátu začala výstava "Jsem stipendista města Ostravy"

  • Ostrava,

Magistrát města Ostravy věnuje podpoře nadaných žáků a studentů velikou pozornost. Ve foyer budovy Nové radnice si nyní můžete prohlédnout netradiční výstavu. Její název napovídá o čem asi je. Jmenuje se totiž “Jsem stipendista města Ostravy.”

Jsem stipendista města Ostravy. To je název výstavy v Nové radnici. Ta vznikla ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě, která zajistila nafocení 12 stipendistů u ostravských dominant. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Lidé se mohu celý měsíc podívat ve foyer radnice na konkrétní stipendisty, jejich příběhy, jejich motivaci a jejich výsledky." 

Ostrava podporuje nadané žáky a studenty dlouhodobě. Proto vznikl například program na podporu vzdělávání a talentmanagementu, který je zaměřen na podporu projektů za účelem rozvoje zejména technických a přírodovědných oblastí i čtenářské a matematické gramotnosti.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Podporujeme ostravské mateřské, základní, střední i vysoké školy a další organizace, které se věnují vzdělávání a podpoře talentu." 

Ostrava se i díky podpory magistrátu postupně stává líhní technických talentů, vyhledává je, podporuje a vytváří jim podmínky pro jejich rozvoj. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy