Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes zákaz řízení do roku 2025 řídil auto s propadlou STK, překročil povolenou rychlost a ještě nadýchal

  • Ostrava,

Na rychlou jízdu doplatil 32letý muž v úterý ráno v Ostravě - Nové Vsi. Změřili ho ostravští strážníci a vzápětí se nestačili divit. Muž za volantem byl bez řidičáku až do roku 2025, auto mělo propadlou technickou kontrolu a řidič navíc nadýchal. Přivolaní policisté ho proto zadrželi a zabavili mu i auto.

Pořádné překvapení zažili v úterý ráno strážníci ostravské městské policie. Při měření rychlosti totiž zastavili v Ostravě - Nové Vsi na ulici Fričova Ford Transit. 32letý muž za volantem překročil rychlost o 13 km/h a vzápětí už se to s ním vezlo.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Při prováděné kontrole řidič vozidla hlídce nepředložil řidičský průkaz, kdy tvrdil, že řidičský průkaz ponechal doma. Tato výmluva mu nebyla nic platná. Lustrací v evidenci řidičů totiž strážníci zjistili, že řidič vozidla má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel do roku 2025. Další kontrolou vozidla bylo zjištěno, že toto vozidlo má propadlé STK. Řidič navíc hlídce nafoukal 0,17 promile."

Zákaz řízení má muž dokonce soudně uložen hned třikrát. Na místo byli proto přivoláni státní policisté, kteří řidiče okamžitě zadrželi.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: "Muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let."

Policisté muži také zabavili auto, které podle zákona nemá na silnici co dělat.
Trhy, co se hledají - nekomerční farmářské trhy

Dnes
Ostrava-Poruba, Havlíčkovo nábřeží, Ostrava

SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

Zítra
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

NSN CS, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Pavla Piatkiewiczová,
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků