Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přes zákaz řízení do roku 2025 řídil auto s propadlou STK, překročil povolenou rychlost a ještě nadýchal

  • Ostrava,

Na rychlou jízdu doplatil 32letý muž v úterý ráno v Ostravě - Nové Vsi. Změřili ho ostravští strážníci a vzápětí se nestačili divit. Muž za volantem byl bez řidičáku až do roku 2025, auto mělo propadlou technickou kontrolu a řidič navíc nadýchal. Přivolaní policisté ho proto zadrželi a zabavili mu i auto.

Pořádné překvapení zažili v úterý ráno strážníci ostravské městské policie. Při měření rychlosti totiž zastavili v Ostravě - Nové Vsi na ulici Fričova Ford Transit. 32letý muž za volantem překročil rychlost o 13 km/h a vzápětí už se to s ním vezlo.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Při prováděné kontrole řidič vozidla hlídce nepředložil řidičský průkaz, kdy tvrdil, že řidičský průkaz ponechal doma. Tato výmluva mu nebyla nic platná. Lustrací v evidenci řidičů totiž strážníci zjistili, že řidič vozidla má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel do roku 2025. Další kontrolou vozidla bylo zjištěno, že toto vozidlo má propadlé STK. Řidič navíc hlídce nafoukal 0,17 promile."

Zákaz řízení má muž dokonce soudně uložen hned třikrát. Na místo byli proto přivoláni státní policisté, kteří řidiče okamžitě zadrželi.

Pavla Jiroušková, mluvčí Policie ČR: "Muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let."

Policisté muži také zabavili auto, které podle zákona nemá na silnici co dělat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků