Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava prodá opravnu vozidel hromadné dopravy. Zatím neví za kolik

  • Ostrava,

Po dlouhé diskuzi rozhodlo zastupitelstvo Ostravy, že prodá městskou firmu Ekova Electric. Jde o dceřinou společnost dopravního podniku, která se zabývá opravami tramvají, autobusů a trolejbusů. V posledních letech ale měla málo zakázek. Novým vlastníkem se stane Škoda Transportation.

Ekova byla z Dopravního podniku Ostrava vyčleněna před 10 lety. Modernizuje tramvaje, autobusy a trolejbusy a v minulosti dokonce i nějaké vyrobila. Jenže v poslední době zakázek ubývalo a k novým tramvajím prý nedostane opravna ani potřebnou technickou dokumentaci. Zastupitelé už dříve rozhodli, že upřednostní prodej Ekovy. Škoda Transportation nabídla 416 milionů korun. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Vylepšili jsme tu původní nabídku ve všech parametrech, jak v ceně, tak i v dalších podmínkách. Navýšila se kupní cena, ale je třeba říct, že kupní cena za podnik je vždy takovou pohyblivou položkou, protože se ve finále určí až v den vypořádání transakce. Je tam řada korekčních položek."

Pro výslednou cenu bude důležitá například cena opravy nebo výměny střechy, která je prý ve špatném stavu a může stát i více než 100 milionů korun. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Donedávna jsme se domnívali, že bude stačit běžná oprava střechy, nyní po získání několika znaleckých posudků se ukazuje, že bude třeba nová střecha,"

Škoda se také smluvně zaváže, že bude opravovat po nějakou dobu vozidla pro dopravní podnik. Definitivní cena Ekovy bude známá až v den prodeje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy