Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podpořila během pandemie místní podnikatele. Rozdala téměř 80 milionů korun

  • Ostrava,

Ostrava, jako jedno z prvních měst v České republice, zavedla sérii opatření, která pomohla podnikatelům nést následky opatření v boji proti novému koronaviru. Během pandemie podpořil magistrát finančními dary víc než 2500 z nich.

Opatření vlády v boji proti pandemii nového koronaviru zasáhla nějakým způsobem snad všechny podnikatele a mnozí se dostali i do existenčních problémů. Ostrava proto rychle přispěchala hned v březnu s rychlou finanční pomocí 20 tisíc a darem až do 100 tisíc korun. Poslední žádosti projednávalo zastupitelstvo Ostravy na svém červnovém zasedání. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Podnikatelů, kteří úspěšně žádali jen o dar do 100 tisíc korun, bylo 537. Průměrně tak každý podnikatel získal 47 430 korun. O dar do výše 100 tisíc však žádali i ti podnikatelé, kteří uspěli v žádosti o dar do 20 tisíc korun. Bylo jich celkem 923 a dosáhli průměrné podpory 40 000 korun. Celkově jsme podpořili dva půl tisíce podnikatelských subjektů.“

Zastupitelstvo města projednalo celkem 456 žádostí o podporu.  Schváleno bylo 185 žádostí v celkové výši téměř 6 milionů korun. Schválena byla i úprava dvou městských vyhlášek, která pomůže cestovnímu ruchu a pohostinství.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Díky úpravě bude odpuštěn poplatek za umístění předzahrádky a zároveň budou odpuštěny poplatky z pobytu, které mají jak na turisty, tak na hotely." 

Nejčastějším důvodem pro neschválení finanční pomoci byla neexistující provozovna, majetkové propojení, popřípadě možnost provozování činnosti bez omezení usneseními vlády. 
RKS Hydraulika s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 31 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků