Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava podpořila během pandemie místní podnikatele. Rozdala téměř 80 milionů korun

  • Ostrava,

Ostrava, jako jedno z prvních měst v České republice, zavedla sérii opatření, která pomohla podnikatelům nést následky opatření v boji proti novému koronaviru. Během pandemie podpořil magistrát finančními dary víc než 2500 z nich.

Opatření vlády v boji proti pandemii nového koronaviru zasáhla nějakým způsobem snad všechny podnikatele a mnozí se dostali i do existenčních problémů. Ostrava proto rychle přispěchala hned v březnu s rychlou finanční pomocí 20 tisíc a darem až do 100 tisíc korun. Poslední žádosti projednávalo zastupitelstvo Ostravy na svém červnovém zasedání. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Podnikatelů, kteří úspěšně žádali jen o dar do 100 tisíc korun, bylo 537. Průměrně tak každý podnikatel získal 47 430 korun. O dar do výše 100 tisíc však žádali i ti podnikatelé, kteří uspěli v žádosti o dar do 20 tisíc korun. Bylo jich celkem 923 a dosáhli průměrné podpory 40 000 korun. Celkově jsme podpořili dva půl tisíce podnikatelských subjektů.“

Zastupitelstvo města projednalo celkem 456 žádostí o podporu.  Schváleno bylo 185 žádostí v celkové výši téměř 6 milionů korun. Schválena byla i úprava dvou městských vyhlášek, která pomůže cestovnímu ruchu a pohostinství.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Díky úpravě bude odpuštěn poplatek za umístění předzahrádky a zároveň budou odpuštěny poplatky z pobytu, které mají jak na turisty, tak na hotely." 

Nejčastějším důvodem pro neschválení finanční pomoci byla neexistující provozovna, majetkové propojení, popřípadě možnost provozování činnosti bez omezení usneseními vlády. 
Barrák music hrad: KALI A PETER PANN

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Slezskoostravský hrad, Ostrava

Letní kino Amfi: V síti

Dnes
Ostrava-Mariánské hory, Letní kino Amfi

Barrák music hrad: METAL!

Zítra
Ostrava, Slezskoostravský hrad, Ostrava

HUSA Restaurant s. r. o.,
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků