Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilá řidička převrátila auto na střechu. Vytáhli ji náhodou projíždějící strážníci

  • Ostrava,

Za volant sedla opilá a následně skončila i s autem v poli na střeše. 34letou řidičku zachránili v Ostravě - Nové Bělé ve středu krátce po půlnoci náhodou projíždějící strážníci. Uvěznil ji bezpečnostní pás, který nedokázala odepnout. Později nadýchala 1,88 promile.

Hlídka ostravských strážníků zrovna projížděla ulicí Krmelínská, když si v dálce všimla neobvykle svítících světel u auta.  Jakmile se strážníci přiblížili, už viděli v poli převrácené auto. Rychle proto přispěchali na pomoc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Bližším ohledáním vozidla v tomto nalezli, později zjištěnou, 34letou ženu. Žena
byla při vědomí a se strážníky komunikovala."

Za volantem hlavou dolů ji ale držel bezpečnostní pás, který si nedokázala sama odepnout.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k tomu, že z vozidla unikaly provozní kapaliny, z motoru vycházel kouř, strážníci ihned přeřízli bezpečnostní pás, ženu z vozidla vyprostili a přesunuli ji do bezpečné vzdálenosti od vozidla."

Řidička byla viditelně nezraněna, ale v pořádném šoku. Strážníci jí proto poskytli první pomoc a zavolali záchranku. Zdravotníci ji ošetřili na místě.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na místo strážníci rovněž přivolali Policii České republiky, která si celou věc převzala. Hlídka
Policie České republiky rovněž provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem."

Nezodpovědná řidička nadýchala 1,88 promile alkoholu.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Vozidlo značky Opel měla řídit žena, která před jízdou zřejmě požila větší množství alkoholu. Následně měla nasednout do auta, které řídila, a z dosud nezjištěných důvodů poté došlo k dopravní nehodě, při které sjela s vozidlem mimo komunikaci, kde narazila do stromu a následně se s autem převrátila na střechu."

Žena bude pravděpodobně obviněna ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to jí hrozí až jeden rok vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy