Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě bude konečně důstojná sportovní hala. Finance půjdou z veřejných i soukromých zdrojů

  • Ostrava,

Příznivce míčových sportů jistě potěší následující zpráva. Ostrava bude mít do tří let novou multifunkční halu. Na jejím financování se bude podílet nejen veřejný sektor, ale i soukromé peníze. Zázemí v ní najdou především florbalisté, basketbalisté a volejbalisté, ale mohou v ní být třeba i koncerty.

Až 3 tisíce diváků by měla pojmout nová multifunkční hala, jejíž výstavba se připravuje v Ostravě. Vznikne díky spolupráci soukromého a veřejného sektoru. Na financování se bude podílet ČSAD Ostrava, Spolek na podporu dětí a mládeže, město Ostrava  a MS kraj.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Do podpory sportu město investuje každoročně významné finanční prostředky, a to nejen do výstavby sportovní infrastruktury. Jen letos budou dokončeny dvě nové sportovní haly - v Nové Bělé a v Krásném Poli. A nebudeme se věnovat jen stavbám v okrajových částech města. Přímo v centru sice máme několik tělocvičen a sportovních hal, ale nový, moderní objekt tady chybí a kapacity stávajících krytých sportovišť jsou navíc nedostatečné. Jsme rádi, že se iniciativy tentokrát chopila také soukromá společnost, která bude nejen významně participovat na výstavbě haly, ale také na jejím budoucím využívání.“

Hala bude sloužit na tréninky i zápasy florbalistů, basketbalistů a volejbalistů. Konat se v ní mohou ale i větší jednorázové sportovní a kulturní akce.

Tomáš Vrátný, předseda představenstva Ostra Group: „V současné době je zpracována podrobná architektonická studie a dokončena dokumentace pro zahájení procesu posouzení vlivu na životní prostředí takzvaná EIA, jehož součástí je dokumentace akustické a rozptylové studie a inženýrsko-geologický a hydrogeologický průzkum. Pozemky jsou sceleny a jsou připraveny podklady pro rychlé zahájení prací na dokumentaci pro územní rozhodnutí a dokumentaci pro stavební povolení.“

Hala by měla stát asi 600 milionů korun a bude stát nedaleko Obchodního centra Futurum.

Stanislav Folwarczný, náměstek hejtmana MS kraje: „Věřím, že se podaří prostředky potřebné na výstavbu sportovní haly zajistit. Podpora sportu nejen na profesionální vrcholové úrovni je totiž jednou z priorit Moravskoslezského kraje. Nové prostory určené pro tréninky a zápasy zejména míčových sportů budou totiž využívat i mladé sportovní naděje.

Realizátorem projektu a vlastníkem haly bude Spolek na podporu dětí a mládeže. Hotovo by mělo být v roce 2023.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy