Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trojice zlodějů kompletně rozkradla z domu v Ostravě věci za 50 tisíc korun, poté je prodala za pětistovku

  • Ostrava,

Ostravští kriminalisté dopadli povedenou trojici zlodějů. Na konci května spolu tři kamarádi kompletně vykradli neobydlený dům v Ostravě - Přívozu. Věci v hodnotě 50 tisíc korun pak prodali za pětistovku.

Jak snadno přijít k penězům. Takový byl původní plán trojice mužů ve věku 22, 26 a 27 let. Jenže nezákonný. Na konci května si společně vytipovali neobydlený dům v Ostravě - Přívozu, násilím se dostali dovnitř a rozkradli z něj téměř všechno, co se dalo.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Do auta postupně nanosili odcizené věci, kterými byly například plynová kamna, vodovodní baterie, několik desítek kusů měděných trubek, ale také nerezový dřez."

Dohromady si odnesli věci v hodnotě 50 tisíc korun. K neuvěření je, že je prodali sotva za pětistovku a ještě se o zisk rozdělili.

Jeden nejprve kradl čokolády

Že by šlo o propracovaný zlodějský gang se tak zrovna říct nedá. Jeden z trojice, 26letý muž, má zkušenosti s drobnými krádežemi v obchodech.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Opakovaně měl navštívit obchodní potravinové řetězce, kde si měl pod oděv schovat především
čokoládové výrobky. S těmito následně procházel pokladní zónou bez zaplacení, kde byl vždy zastaven pracovníky z ochranky. Celkově tak měl odcizit převážně čokolády za cca 700,- Kč."

Povedená trojice si už vyslechla obvinění ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci a na šestadvacetiletého muže byl podán návrh na vzetí do vazby.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Vzhledem k tomu, že se dva již důvodně obvinění muži těchto skutků měli dopustit i přesto, že byli v posledních třech letech za obdobný čin odsouzeni, nyní jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, třetímu muži za jeho počínání hrozí pobyt za mřížemi až na dva roky."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy