Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Asistenti prevence kriminality v Ostravě jsou nenahraditelní. Umějí řešit problémy přímo v ulicích

  • Ostrava,

Pokud žijete v Ostravě, možná už jste v ulicích města zahlédli tzv. asistenty prevence kriminality městské policie. Pohybují se hlavně ve vyloučených lokalitách a nebo třeba v okolí ubytoven. Někteří z asistentů pocházejí z podobného prostředí a proto se často domluví s místními lidmi lépe, než uniformovaní strážníci či policisté.

Marcela Horváthová pracuje jako asistentka prevence kriminality Městské policie Ostrava už 6 let. Nejčastěji vyráží do ulic ve vyloučených lokalitách, kterých je ve městě 12. Nejhorší je prý Červený kříž v Mariánských Horách a okolí ubytovny Soiva v Zábřehu. 

Marcela Horváthová, asistentka prevence kriminality MP Ostrava: "Tato práce mě velice baví, protože můžu komunikovat s lidmi v sociálně vyloučených lokalitách. Snažíme se je nasměrovat k dodržování hygieny, aby děti chodily řádně do školy." 

Tato práce paní Horváthovou natolik zaujala, že k ní přivedla i svou dceru. Nejčastěji také slouží spolu. 

Dominika Horváthová, asistentka prevence kriminality MP Ostrava: "Mě nejvíce baví pracovat s dětmi, protože s nimi se pracuje nejlépe. Baví mě i pomáhat lidem," 

Asistenti městských policistů fungují v Ostravě od roku 2011. Projekt je prý úspěšný a letos běží už jeho čtvrtá perioda, v rámci které dohlíží na bezpečnost ve městě 5 preventistů. 

Petr Lakomý,  MP Ostrava, mentor asistentů prevence kriminality: "Většinu událostí, se kterými se setkávají, jsou schopni řešit v rámci svých kompetencí. Upozorní lidi, že se něčeho dopouštějí a že porušují obecně závaznou vyhlášku. Většina lidí reaguje pozitivně a upustí od toho jednání." 

Projekt asistentů financuje ministerstvo vnitra společně s ostravským magistrátem. Asistenti úzce spolupracují i s terénními pracovníky sociálních služeb i neziskových organizací. 

PEPIAPP s.r.o. *
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

ADIC Bohemia s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 38 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků