Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava pokračuje v podpoře podnikatelů. Mohou dosáhnout úplného odpuštění nájmu

  • Ostrava,

Ostravští podnikatelé fungující v prostorách města mohou dosáhnout úplného odpuštění nájemného. Magistrát odpustí firmám polovinu nájmu tak, aby mohly požádat o další podporu státního programu Covid. Tímto způsobem mohou dosáhnout nulového nájemného.

Nájemné za duben, květen a červen bude sníženo na polovinu. Tímto způsobem chce pomoci ostravský magistrát podnikatelům, kteří vykonávají svou činnost v prostorách ve vlastnictví města. Jde o další ze série opatření, kterým Ostrava pomáhá podnikatelům, které postihla státem vydaná opatření v boji proti pandemii nového koronaviru.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Plníme náš příslib snížení nebo úplného prominutí nájemného po dobu platnosti krizových opatření. Odpouštíme našim nájemcům polovinu částky způsobem, který umožní zájemcům přihlásit se do státního programu Covid – nájemné. Výsledkem pro ně bude nulové nájemné po dobu tří měsíců od dubna do konce června letošního roku. Žadatelé musí mít uzavřenou nájemní smlouvu s magistrátem města a musí splnit podmínky státního programu. Žádosti mohou předkládat do konce září letošního roku."

Nabídka města, spolu s využitím státního programu Covid - nájemné, ještě více zvýhodní ostravské podnikatele a prodlouží dobu, na kterou lze odpuštění nájemného získat.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „My chceme jít v podpoře ,našich podnikatelů´ až na hranu možného tak, aby za období, kdy řešili problémy své elementární existence, nemuseli za nájem platit vůbec nic. Proto jsme se rozhodli poskytnout maximální podporu, kdy padesát procent odpustí město, padesát procent poskytne stát a nájemce neplatí nic. Město tak zároveň nepřijde o finanční prostředky, které podnikatel může získat ze státního programu určeného na úhradu nájmů a pachtovného.“

Město Ostrava jako jedno z prvních v České republice zavedlo pro místní podnikatele sérii opatření s cílem eliminovat dopady krizových usnesení vlády. Dary až do výše 100 tisíc korun byly schváleny celkem 2 557 místním podnikatelům ve výši bezmála 80 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy