Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

66letého muže na Ostravsku pobodaly vosy, i přes intenzivní pomoc záchranářů bohužel zemřel

  • Ostrava,

Velmi smutná událost s tragickým koncem se odehrála v sobotu odpoledne na Ostravsku. 66letého muže pobodal roj vos. Kvůli vážné alergii muž následně bohužel zemřel. Záchranáři přitom bojovali více než hodinu o jeho život.

Vosy napadly 66letého muže na zahradě. Nejprve jevil známky šokového stavu a vzápětí upadl do bezvědomí. Na pomoc vyrazila okamžitě sanitka i záchranářský vrtulník.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí. Postiženému byla poskytována základní první pomoc a nepřímá srdeční masáž, záchranáři následně pokračovali rozšířenou resuscitací za použití přístrojové techniky, léků i defibrilačních výbojů."

Záchranáři na místě bojovali ze všech sil o jeho život více než hodinu. Lékař byl poté bohužel nucen konstatovat jeho smrt.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K alergickým reakcím a zdravotním komplikacím po bodnutí hmyzem vyjíždějí záchranáři v MSK během letní sezóny v desítkách případů, takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však výjimečná."

V drtivé většině případů stačí postižené místo chladit a nebo namazat speciální mastí. Poslední vážností podobný případ se v kraji stal naposledy loni v srpnu, tam měl ale šťastný konec.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy