Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava obhájila rating. Svědčí to o dobrém hospodaření města

  • Ostrava,

Ostrava má opět nejvyšší možný rating Aa3/stabilní. Obhájila ho opět po roce, což svědčí o výborném hospodaření města a výborné finanční situaci. Magistrát se nyní bude muset vyrovnávat s následky koronavirových opatření a tak je dobré hodnocení ještě cennější.

Ostrava znovu dosáhla na nejvyšší možný stupeň ratingového hodnocení Aa3/stabilní, což je stejně jako Česká republika. Přitom žádné město ani kraj nemůže mít vyšší ratingovou známku, než stát, do kterého náleží. Ostrava tak druhý rok po sobě potvrzuje, že hospodaří dobře. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Agentura Moody´s ocenila i v těchto nesnadných časech konzervativní způsob finančního hospodaření města včetně každoroční revize běžných výdajů, zásadní pokles zadluženosti i průběžné vytváření finančních rezerv. Vše se ukázalo velmi prozíravé zvlášť v souvislosti se současným překonáváním ekonomických důsledků epidemie covid-19 na příjmy města i dopadů na širší ekosystém."

V letech 2015 až 2019 agentura městu prakticky každoročně zvyšovala ratingový stupeň a zrcadlila tak důraz vedení města na odpovědné řízení městských financí. Potvrzením stupně Aa3/stabilní ocenila agentura Moody´s u Ostravy silné provozní výsledky podpořené přísnou kontrolou výdajů, které zůstanou solidní i v letech 2020 až 2021.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Co je velmi podstatné, tak aktualizované ratingové hodnocení již reflektuje i záměr města na přijetí nového dlouhodobého investičního úvěru ve výši 1,8 miliardy korun k urychlení strategických investic a dává předpoklad pro získání velmi konkurenceschopných nabídek od peněžních ústavů."

Jedinými městy České republiky, které aktuálně vykazují stejnou úroveň ratingového hodnocení jako Ostrava jsou Praha, Brno, a Česká Lípa. Mezi kraji tak vysoké hodnocení nemá žádný.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy