Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na požár paneláku v Ostravě - Porubě upozornily kočky. Čtyři osoby byly zraněny.

  • Ostrava,

Předčasný budíček zažili ve střdu obyvatelé paneláku v Ostravě - Porubě. V 8. patře totiž začalo hořet a přibližně 40 lidí z domu raději před plameny a kouřem uteklo ven. Na oheň spící nájemníky upozornily kočky.

Těsně před čtvrtou hodinou ráno vzbudilo obyvatele bytu v 8. patře panelového domu v Porubě mňoukání koček. Bylo to ve chvíli, kdy už se kouř dostával z vedlejšího pokoje, kde hořelo. Nájemníci vzburcovali sousedy a přivolali hasiče. Ti dorazili za pár minut.

nájemnice domu: "Krátce před čtvrtou to bylo. Nejdříve zatroubili hasiči takovým pronikavým zvukem a pak vytáhli žebřík a dali se do toho. Já už mám věk na to, abych se takových věcí nebála." 

V pokoji hořela matrace, kterou nájemník vynesl na balkón. Tam ale takto zapálil plastové zábradlí a od ohně a kouře byly poškozeny další tři lodžie nad bytem. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve středu před čtvrtou
hodinou ranní. Do Vietnamské ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje  ze stanic Poruba a Zábřeh, včetně výškové techniky."

Celkem byly zraněny 4 osoby. Muž, který se popálil při vynášení matrace, matka s dítětem se nadýchali kouře a čtvrtá osoba se měla zranit při neřízeném útěku z hořícího domu. Škoda byla předběžně stanovena na 800 milionů korun. Příčinu požáru vyšetřují hasiči ve spolupráci s policisty. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy