Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přepadení za bílého dne na svinovských mostech. Muž a žena napadli a okradli jiný pár

  • Ostrava,

Ostravská kriminálka pátrá po muži a ženě, kteří brutálně napadli jiný pár v Ostravě. Incident se odehrál na zastávce Svinovské mosty. Po fyzickém napadení dvojice okradla poškozené o věci za 10 tisíc korun. Násilnickému páru teď hrozí až 10 let vězení.

Zvlášť závažný zločin loupeže za bílého dne. Napadení si ani nestihli zavolat pomoc. Brutální útok neznámého muže a ženy na jiný pár se stal v v pondělí 27. července v 17:30 na autobusové zastávce Svinov mosty.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "K poškozeným přistoupila neznámá žena s mužem a dožadovali se peněz, které jim údajně měl jeden z mužů dlužit. Poté, co poškozený řekl, že žádné peníze nedluží, rozhodli se peněz zmocnit násilím."

Útočník strhl poškozeného muže ze sedačky na zem, chytil ho do kravaty a začal ho bít. Druhá poškozená žena chtěla zavolat policii, v tom se na ni vrhla útočníkova spolupachatelka a násilím ji ve volání o pomoc zabránila.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Než z místa pachatelé odešli, stačili odcizit mikinu černé barvy s kapucí značky Hockey s vyobrazením obličeje postavy "Hellraiser" bílé barvy, ve které byla finanční hotovost a skateboard značky Ambassador."

Dvojice útočníků způsobila škodu za 10 tisíc korun. Teď po nich pátrá policie a na základě fotografií z kamerového systému prosí o pomoc veřejnost.

Poznáváte je? Volejte linku 158

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena je vysoká asi 170 cm, štíhlá, zdánlivého věku 25 – 30 let, tmavé vlasy po ramena. V uších náušnice tzv. „tunely“. Na obou lýtkách má žena výrazné tetování ve tvaru mašle, či andělských křídel a pravé předloktí má celé pokryté neurčitým tetováním."

Během útoku měla na sobě maskáčové tílko, světle džínsové kraťasy, na nohou bílo červené tenisky a na zádech růžový batoh.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Muž je vysoký asi 190 cm, štíhlý, zdánlivého věku 40 let, tmavé vlasy. Na tváři má vousovou bradku a má výrazný špičatý nos. Vadu řeči – šišlání z důvodu chybějících zubů."

V době útoku měl na sobě triko šedé barvy s krátkým rukávem, tmavě modré rifle a šedé kotníkové boty. Na hlavě černou kšiltovku a na krku nasazen červený šátek.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež, za což po dopadení pachatelům hrozí pobyt za mřížemi až na 10 let."

V případě, že dvojici poznáváte nebo jste někde viděli ukradené věci, volejte bezplatnou linku 158 nebo se obraťte na kteroukoliv policejní služebnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy