Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Jihu Ostravy vznikne nová cyklotrasa. Propojí Hrabůvku, Dubinu a Starou Bělou.

  • Ostrava,

Cyklistická doprava zažívá v posledních letech nebývalý rozvoj a pandemie nového koronaviru to ještě urychlila. Ostrava na to pohotově zareagovala a dnes už je po městě 260 kilometrů cyklostezek. Další se nyní začne budovat v jižní části města, kde propojí Hrabůvku, Dubinu a Starou Bělou.

Ostravské městské části Nová Bělá, Dubina a Stará Bělá budou propojeny novou cyklotrasou. Bude měřit kilometr a 6000 metrů a doplní stávající síť v souladu s koncepcí rozvoje cyklistické dopravy. Prakticky propojí Hrabůvku, Dubinu a Starou Bělou. Cyklotrasa bude mít označení F a U.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Ulice Kaminského a Švabinského budou propojeny. Je to délka necelé dva kilometry."

Stavba zahrnuje úpravy komunikací, výstavbu samotné cyklotrasy a navazujících chodníků, homogenizaci a odvodnění silnice I/58, doplnění veřejného osvětlení. Částečně se bude jednat o novostavby a v některých místech se upraví stávající síť komunikací.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Postupně v Ostravě budujeme síť vzájemně navazujících cyklostezek a cyklotras, takže je mohou zájemci používat jako alternativní dopravu do zaměstnání nebo k bezpečné rekreační cyklistice."

Městský ateliér MAPPA také připravuje cyklopropojení po celé trase ulice 28. října a Opavská.

Tomáš Macura, primátor Ostravy : "Přemýšlíme o dalších výzvách. Pro nás asi největší je cyklistické zprůjezdnění ulice 28. října až po Opavskou. Vlastě celý ten velký bulvár." 

Cyklotrasa na Jihu města bude hotova v červnu příštího roku a bude stát 18 milionů korun. Ještě letos bude dokončena úprava Jantarové stezky v Martinově. Stezka pro cyklisty se staví také ve Výškovické ulici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy