Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část Ostravy postihl blackout. Stály tramvaje i trolejbusy, bez elektřiny byly i budovy

  • Ostrava,

Neobvyklý a obrovský výpadek elektřiny postihl v pátek odpoledne několik míst v Ostravě. Na zhruba 30 minut se zastavily tramvaje i trolejbusy. Bez elektřiny se ocitly i budovy.

Blackout přišel přibližně kolem 15:30. Lidé postupně začali hlásit na sociálních sítích z mnoha míst, že poměrně dlouho nejde elektřina a stojí kvůli tomu i doprava.

Artur Iwan: "V okolí Frýdlantských mostů vypadl proud. Není elektřina v kancelářských budovách a nejezdí ani tramvaje."
Katka Molitorová: "Na Jeremenku vypadl proud, tak už 20 minut nejedou tramvaje. Kdybyste potřebovali někam jet, tak ani z jednoho směru."
Tomáš Prokel: "Nevypadl jen tam, ale i v centru."
Hanka Jurčíková: "I Futurum to postihlo na pár minut."

Zhruba třikrát během půl hodiny potrápil nestabilní tok proudu i obchodní centru Forum Nová Karolina. Podle informací z místa došlo pouze k sotva sekundovému probliknutí elektřiny a následnému nahození. Chod centra to výrazně neovlivnilo, ale mohlo to způsobit problémy počítačům a kasám, které nejsou napojeny na záložní zdroje energie. Při takovém výpadku se totiž vypnou nebo restartují. 

Dopravní podnik Ostrava na svém webu uvedl, že v 15:32 došlo k výpadku napětí pro tramvajovou měnírnu Místecká. Tramvajové linky číslo 1, 2, 6 a 10 byly odkloněny přes Mariánské Hory, ulice 1.máje a Závodní.

V některých oblastech byla elektřina obnovena zhruba po 16. hodině. Dopravní podnik Ostrava musel ale v úseku Krajský úřad - ul. Vítkovická, Místecká - Hrabůvka, Poliklinika a zpět nasadit náhradní autobusovou dopravu. Oprava byla podle webu DPO odhadnuta na 2 až 3 hodiny.

Další podrobnosti zjišťujeme...

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy