Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autor rasistického článku o bohumínském požáru byl obviněn. Podobné texty psal často a pod různými jmény

  • Ostrava,

Je neuvěřitelné, že se po tragickém požáru v Bohumíně našli lidé, kteří jeho následky schvalují. Byl mezi nimi i autor článku na webu Vlastenecké Noviny s názvem "Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken." Netrvalo dlouho a pisatel byl zadržen policií a obviněn z trestné činnosti extremistického charakteru.

Článek ve Vlasteneckých novinách  “Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken," který reagoval na tragický požár v Bohumíně, byl asi poslední kapkou pro policisty. Obvinili 41letého muže z několika trestných činů spojených s extremismem. Aktivity pisatele článku sledují policisté už od poloviny minulého roku a za tu dobu napsal mnoho nesnášenlivých a xenofobních textů pod různými jmény. 

Antonín Řezníček, zástupce ředitele Městského ředitelství PČR Ostrava: „Sděloval extremistické informace. Jde o desítky případů, kdy se vyjadřoval hanlivě k událostem ve světě či v České republice. Schvaloval například to, že někdo zemřel. V textech dokonce vyhrožoval fyzickou likvidací veřejně činným osobám či policistům.“

Policisté při domovních prohlídkách zabavili různý materiál a věci, které budou nyní analyzovat odborníci na extremismus. Zejména jde o tiskoviny a knihy s nacistickou tématikou. 

Pavla Jiroušková,mluvčí PČR MS kraje: "Policejní komisař obvinil muže ze čtyř přečinů – hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. hrozí mu 3 roky vězení."

Muž doposud nebyl trestně stíhán. Tresty za čin, kterých se měl dopustit ale nejsou vysoké a je vyšetřován na svobodě. S policií příliš nespolupracuje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy