Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jste spokojeni se sdílením kol v Ostravě nebo vám něco vadí? Vyplňte dotazník

  • Ostrava,

Sdílení jízdních kol se už stalo neodmyslitelnou součástí života mnoha Ostravanů. Vedení města se snaží tuto službu stále vylepšovat a proto mají nyní lidé možnost ovlivnit fungování bikesharingu. Stačí vyplnit formulář na internetu a připomínky budou využity pro další rok.

Sezóna sdílených jízdních kol je přibližně v polovině a už nyní je jasné, že bude zase lepší, než ta předchozí. přitom rozjezd byl značně ovlivněn nemocí Covid-19. Vše nasvědčuje tomu, že loňských naježděných 521 tisíc kilometrů bude překonáno.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "V srpnu jsme ve srovnání s loňskem překročili počet výpůjček a najezdili jsme přes 530 tisíc km."

Radní jsou sice spokojeni, ale tuto službu chtějí vylepšovat i nadále a proto je připraven dotazník, který pomůže vyhodnotit prozatímní fungování bikesharingu.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „V září budeme vyhlašovat výběrové řízení na provozovatele sdílených kol pro příští rok. Ještě předtím ale chceme znát názory uživatelů na současný systém bikesharingu v Ostravě, proto jsme zahájili dotazníkové šetření. Ptáme se například, jestli by uživatelé jezdili i kdyby neměli prvních 15 minut zdarma. Podněty a připomínky zohledníme při přípravě podmínek výběrového řízení."
 Další otázky se týkají například počtu a umístění stanic, kde se kola půjčují, kde naopak chybí. Zda na kolech jezdí do práce, školy či je využívají spíš k rekreaci. Aktuálně je v Ostravě 51 tisíc uživatelů sdílených kol.

Lukáš Luňák, jednatel Nextbike: "Červen byl slabší, protože počasí nebylo ideální, ale teď už se vracíme do normálu a proti minulému roku je to i nadstandard." 

Dotazník je dostupný přes facebookové profily města, v aplikaci Nextbike a přes další komunikační kanály, aby bylo osloveno co nejvíce respondentů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy