Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jste spokojeni se sdílením kol v Ostravě nebo vám něco vadí? Vyplňte dotazník

  • Ostrava,

Sdílení jízdních kol se už stalo neodmyslitelnou součástí života mnoha Ostravanů. Vedení města se snaží tuto službu stále vylepšovat a proto mají nyní lidé možnost ovlivnit fungování bikesharingu. Stačí vyplnit formulář na internetu a připomínky budou využity pro další rok.

Sezóna sdílených jízdních kol je přibližně v polovině a už nyní je jasné, že bude zase lepší, než ta předchozí. přitom rozjezd byl značně ovlivněn nemocí Covid-19. Vše nasvědčuje tomu, že loňských naježděných 521 tisíc kilometrů bude překonáno.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "V srpnu jsme ve srovnání s loňskem překročili počet výpůjček a najezdili jsme přes 530 tisíc km."

Radní jsou sice spokojeni, ale tuto službu chtějí vylepšovat i nadále a proto je připraven dotazník, který pomůže vyhodnotit prozatímní fungování bikesharingu.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „V září budeme vyhlašovat výběrové řízení na provozovatele sdílených kol pro příští rok. Ještě předtím ale chceme znát názory uživatelů na současný systém bikesharingu v Ostravě, proto jsme zahájili dotazníkové šetření. Ptáme se například, jestli by uživatelé jezdili i kdyby neměli prvních 15 minut zdarma. Podněty a připomínky zohledníme při přípravě podmínek výběrového řízení."
 Další otázky se týkají například počtu a umístění stanic, kde se kola půjčují, kde naopak chybí. Zda na kolech jezdí do práce, školy či je využívají spíš k rekreaci. Aktuálně je v Ostravě 51 tisíc uživatelů sdílených kol.

Lukáš Luňák, jednatel Nextbike: "Červen byl slabší, protože počasí nebylo ideální, ale teď už se vracíme do normálu a proti minulému roku je to i nadstandard." 

Dotazník je dostupný přes facebookové profily města, v aplikaci Nextbike a přes další komunikační kanály, aby bylo osloveno co nejvíce respondentů.
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

Centrum sociálních služeb Ostrava, o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 16 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

Stavitelství SIZO s.r.o. - MS kraj
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků