Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začaly Dny Fajne rodiny. Pestrý program si užije každý

  • Ostrava,

Ostrava dlouhodobě razí prorodinnou politiku. I proto se v současné době konají Dny Fajne rodiny, v rámci kterých je připraveno více než 70 nejrůznějších akcí. Dalším projektem z této oblasti jsou tzv. Místa přátelská k rodině, která rodičům usnadní hledání vhodné kavárny či jiného zařízení.

Dny Fajne rodiny - to je pětitýdenní přehlídka pestrého programu pro děti i dospělé, která začala 16. srpna v Ostravě a potrvá do 19. září. Do prvního ročníku této akce se zapojilo více než 40 organizací a spolků. Dny Fajne rodiny navazují na myšlenku Mezinárodního dne pro rodinu, připomenout si, jak důležitou roli rodina má a vrátit tomuto tématu zaslouženou pozornost.  

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: „Záleží nám na tom, aby se ostravské rodiny cítily ve městě jako doma a aby věděly, že si jich vážíme a chceme je podporovat v jejich přirozeném fungování. Na tomto principu stojí celá rodinná politika města i koncept Fajne rodiny, který jsme vytvořili jako hravý nástroj pro lepší prezentaci a realizaci všech těchto aktivit. Fungující, spokojená a šťastná rodina přináší vždy prosperitu svému městu, proto Ostrava usiluje o vytváření příznivých podmínek a prostředí, ve kterém by mohly rodiny dobře naplňovat všechny své potřeby, a to napříč generacemi.“

Dalším projektem rodinné politiky města jsou Místa přátelská rodině, která usnadní rodičům s dětmi orientaci při hledání kavárny, restaurace a jiných zařízení, ve kterých je rodina vítána.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Místa přátelská rodině budou od konce srpna označována nálepkou projektu. V pilotní fázi bylo v Ostravě vytipováno přes 30 takových míst a budou přibývat další."  

K posílení dialogu mezi městem a rodinami poslouží i dotazníkový průzkum. Připravil ho magistrát ve spolupráci s Ostravskou univerzitou. Do konce listopadu bude zjišťovat, jaké jsou potřeby rodin, jak jsou obyvatelé spokojení s různými aspekty života. Dotazník najdete na webu fajnarodina.cz. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy