Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Za jízdy na kole kradl v Ostravě lidem z ruky mobilní telefony a strhával z nich zlaté řetízky

  • Ostrava,

Dva týdny jezdil na kole Ostravou a okrádal přitom náhodné oběti. Za jízdy z nich strhával zlaté řetízky a z rukou jim dokázal sebrat i mobilní telefony. 26letý muž způsobil škodu přes 150 tisíc korun. Teď mu hrozí až pět let vězení.

Oběti si 26letý zloděj z Ostravy vybíral náhodně. Městem jezdil na kole a když zahlédl někoho kdo telefonuje, nečekaně mu vytrhl mobil z ruky a ujel. Takto řádil zhruba 14 dní, než ho policie dopadla. Policii se přiznal, že okradl 15 lidí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Další jeho obětí se staly ženy, které měly na krku zlaté řetízky. Ty měl zezadu překvapit a řetízky strhnout. Pouze v jednom případě měl okrást muže, který si zrovna schovával telefon do kapsy a ve chvíli, kdy kolem něj projížděl na kole, mu mobil vytrhl z ruky."

Na svou nepozornost doplatila také žena, která si pověsila kabelku na kliku garážových vrat. Zloděj zrovna projížděl kolem a během chvíle o ni přišla.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Toho měl využít již obviněný cyklista, který projížděl kolem a kabelku odcizit. V této poškozená měla mimo jiné mobilní telefon, peněženku s doklady, ale také dioptrické brýle či klíče od bytu."

Celkově svým jednáním dokázal napáchat škodu, která přesáhla 150 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař muži sdělil obvinění ze spáchání přečinu krádež, za což mu nyní hrozí trest odnětí
svobody až na pět let."

Díky stále se zlepšujícímu kamerovému systému se policii daří podobné zloděje a lupiče chytat. Občas pomáhají také svědci a případně i veřejnost, kdy hledané často někdo pozná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy