Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

10 společností má zájem budovat s Ostravou Nové Lauby. Nyní musejí prokázat své schopnosti

  • Ostrava,

Jak už jste jistě slyšeli, v centru Ostravu má vyrůst blok domů Nové Lauby. Magistrát chce pro jejich výstavbu využít unikátní způsob partnerství, kdy od soukromé investora zpětně odkoupí 2 z 5 domů. V první fázi hledání zájemců se přihlásilo 10 developerů, kteří by se na projektu chtěli podílet.

Investoři, kteří chtějí stavět Nové Lauby v Ostravě, měli do 20. srpna oficiálně oznámit magistrátu svůj zájem. Celkově to udělalo 10 společností. Domácích i nadnárodních.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Mám radost, že se do tohoto kola přihlásilo 10 investorů, se kterými budeme nyní dále komunikovat."

Město zájemci prodá pozemek, včetně dokumentace a povolení ke stavbě. Investor pak domy postaví a Ostrava jich zase část odkoupí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Celá stavba bude mít dle mého vysokou architektonickou hodnotu. Je dělena do pěti samostatných objektů, které nabídnou 86 bytových jednotek a velkokapacitní podzemní parkování."

Na místě samotném, v sousedství Masaryková náměstí v centru města, nyní probíhá archeologický průzkum, který skončí do prosince. Samotná stavba by měla začít již počátkem roku 2021. V mnohém bude unikátní a zajímavá. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Z poptávky jednoznačně vidíme, že je zájem o specifické, zajímavé, alternativní i lukrativní bydlení a ten nový dům toto všechno nabídne. Od samotných bytů, které jsou 1+KK po 4+KK a také nabídne i pobytovou střešní terasu. 

Investory nyní čeká další kolo, kdy prokáží kvalifikaci a v poslední části výběrového řízení předloží v průběhu října a listopadu cenové nabídky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy