Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zemřel dlouholetý ředitel ZOO Ostrava Petr Čolas

  • Ostrava,

Zemřel ředitel Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava Petr Čolas. Smutnou zprávu oznámil na svém Twitterovém účtu primátor Ostravy Tomáš Macura. Podle něj to byl člověk, který má hlavní zásluhu na tom, že se ostravská zahrada stala jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice.

Petr Čolas (*1965) vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně. Do ostravské ZOO nastoupil v roce 1990, prošel zde mnoha pozicemi a postupně se vypracoval na místo ředitele, kterým se stal v roce 2004. Zahrada se díky němu stala významnou ochranářskou institucí nejen u nás, ale i ve světě.

Petr Čolas pro projekt Ukradená divočina: "My lidé jsme toho už zničili a vyhubili tolik, že jakákoli ztráta dalšího živočišného nebo rostlinného druhu nás posunuje ke zhroucení celých ekosystémů. Každý z nás je na světě jen na krátké návštěvě. Měl by proto v čase, který je mu dán a o kterém nevíme, jak dlouho bude trvat, nehromadit jen pomíjivé zemské statky. Měl by se raději pokusit udělat vše proto, aby těm, co přijdou po něm, předal Zemi alespoň v takovém stavu, v jakém ji převzal od svých předchůdců. Anebo ještě lépe, ve stavu lepším."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy