Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava nabízí atraktivní pozemek v centru. Zájemce musí představit svůj záměr

  • Ostrava,

Ostravští radní chtějí prodat další zajímavý pozemek v centru města. Nachází se na rohu ulic Švabinského a Porážková v městské památkové zóně a je velmi snadno dopravně dostupný.

Na rohu ulic Švabinského a Porážkové v centru Ostravy je už mnoho let pouze tráva a stromy i když v minulosti zde stávaly obytné domy. Ostravští radní mají mezi svými prioritami podobné proluky zastavovat, protože umožňují rozvoj města bez potřeby dalšího rozšiřování zastavěného území po jeho okraji.  Pozemek o rozloze 579 metrů čtverečních je proto nabízen k prodeji. 

Radim Babinec, náměstek primátora Ostravy: „Jedná se o stavebně zajímavý pozemek, který je v územním plánu určen pro bydlení a služby veřejnosti. Řešené území je z našeho pohledu vhodné doplnit zástavbou dnes existujícího bloku tak, aby odpovídal umístění v centru města. Víme sice o konkrétním zájemci o tento pozemek, v souladu s rozhodnutím zastupitelstva jsme ale vyhlásili záměr prodeje s tím, že se mohou hlásit zájemci o koupi a předložit nám své nabídky.“

Pozemek se nachází v širším okolí historického jádra města. Je situován na hranici území, které by se v budoucnu mělo stát novou ostravskou kulturní čtvrtí. Nedaleko prochází obnovou budova městských jatek, která se do konce roku 2021 promění v Galerii moderního umění. Další významnou institucí v blízkosti nabízeného pozemku je budova Galerie výtvarného umění v Ostravě. Pozemek lze využít k výstavbě objektu s nejširším využitím.

Radim Babinec, náměstek primátora Ostravy: "Prodávaný pozemek se dá využít k výstavbě bytových domů, obchodů, služeb, objektu pro administrativu, stravování, ubytování, vědeckotechnologická zařízení, ordinace apod. Po zájemcích chceme, aby nám představili svůj investiční záměr a podali cenovou nabídku."

Lhůta pro předkládání zakázek nebyla stanovena a zastupitelstvo si navíc vyhradilo právo kdykoliv tento záměr zrušit či rozhodnout o prodeji. Bližší informace jsou na internetových stránkách www.pozemky.ostrava.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy