Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravský útulek pro psy má nové kotce, budou sloužit pro psy v karanténě

  • Ostrava,

Útulek pro psy v Ostravě-Třebovicích má nové kotce a tak se jeho zaměstnanci už nemusejí obávat přeplněnosti. Ta ostatně ani nehrozí, protože momentálně je v útulku pouze 30 psů, což je nejméně za dlouhé roky.

V ostravském útulku je celkem 177 kotců a v minulých letech se stávalo, že byly plné. To nyní nehrozí. Ošetřovatelé se momentálně starají pouze o 30 psů, což je historicky nejméně. Bohužel jde převážně o křížence tzv. bojových plemen, kteří jsou mnohdy obtížně zvladatelní a tak se jich majitelé zbavili. 

Martina Přikrylová, ředitelka útulku pro psy. „Současný počet psů v útulku je historicky nejnižší za posledních 22 let. Jejich počty se začaly výrazněji snižovat od počátku koronavirové krize. V posledních dvou měsících se nízký počet drží díky téměř 80% úspěšnosti návratu umístěných psů původním majitelům. Celková kapacita kotců se aktuálně může zdát vysoká, počty psů v útulku jsou ale velmi kolísavé, například vloni v srpnu jich u nás bylo 74. Zvyšují se také nároky na manipulaci se psy a jejich socializaci, v útulku nám totiž zůstávají převážně kříženci bojových plemen.“

V minulých dnech byla v útulku ukončena rekonstrukce administrativní budovy, která v minulosti sloužila městské policii. Vzniky tak nové kotce, které budou využity pro psy v karanténě. 

Martina Přikrylová, ředitelka útulku pro psy: „Rekonstrukce byla nezbytná, protože nám v útulku chyběly karanténní kotce pro nově odchycené psy. Navíc jsme chtěli zkvalitnit pracovní prostředí pro zaměstnance. Stavební práce přitom nijak neovlivnily pobyt psů v útulku. Rekonstruována byla totiž budova, ve které se v minulosti žádné kotce nenacházely. Přestavba navýšila původní kapacitu dvaceti karanténních kotců na padesát. U třiceti nových je vybudováno také zázemí včetně veterinární ošetřovny. Po úpravách je tak odstraněn letitý problém, nízký počet karanténních kotců, ve kterém musí každý nově přivezený pes strávit tři týdny. Kvůli jejich nedostatku jsme museli mít nasmlouvané kapacity v externích zařízeních mimo Ostravu, ty již nebudou potřeba.“

V suterénu stavby je také nové sociální a hygienické zázemí pro zaměstnance, skladové prostory a údržbářská dílna. V prvním nadzemním podlaží je umístěna přijímací kancelář, veterinární ošetřovna a pracovna. Ve druhém nadzemním podlaží jsou kanceláře. Budova je zateplená. Rekonstrukce vyšla město na asi 31 milionů korun.  
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

David Dutka ČR
Ostrava
od 110 do 140 Kč/hod.

Detail

GESICON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků