Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl peněženku, ve které bylo přes 30 tisíc. Ostravští policisté ho zadrželi do 10 minut

  • Ostrava,

Vynikající práci odvedly policejní hlídky v Ostravě-Vítkovicích. Do deseti minut od nahlášení krádeže peněženky, ve které bylo přes 30 tisíc korun, zadrželi pachatele. 23letý recidivista objal poškozeného, z kapsy mu vytáhl peněženku a utekl. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Krádež se odehrála v jedné z restaurací v Ostravě-Vítkovicích. Policistům byla ohlášena v pondělí 31. srpna v nočních hodinách. Zloděj si nejprve vytipoval muže, kterého požádal o drobné do Jukeboxu, díky tomu si všiml, že má muž v peněžence velký obnos peněz. Později se pak pustil do krádeže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Poškozený muž ročníku 1984 uvedl, že k němu při odchodu přistoupil cizí muž, ten ho měl obejmout a v nestřeženém okamžiku odcizit z kapsy peněženku, ve které měl finanční hotovost přes 30.000,- Kč."

Policejní hlídky z Ostravy-Vítkovic se okamžitě rozjely do ulic a prohledávali blízké okolí restaurace. Téměř do 10 minut pak narazili na muže, který odpovídal popisu možného pachatele.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Následnou lustrací a kontroly osoby byl ztotožněn 23letý recidivista, který toho měl mít na svědomí více. Při jeho kontrole mu měla vypadnout finanční hotovost bez peněženky z nohavice u kalhot, ve které bylo více jak 30.000,- Kč."

V tu chvíli mu nezbylo nic jiného, než se policistům přiznat. Pak už ho v poutech rovnou odvezli na stanici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež. Finanční hotovost byla následně zajištěna a vrácena zpět do rukou poškozeného muže."

Vzhledem k tomu, že byl zloděj v minulosti už za obdobné skutky potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy