Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl peněženku, ve které bylo přes 30 tisíc. Ostravští policisté ho zadrželi do 10 minut

  • Ostrava,

Vynikající práci odvedly policejní hlídky v Ostravě-Vítkovicích. Do deseti minut od nahlášení krádeže peněženky, ve které bylo přes 30 tisíc korun, zadrželi pachatele. 23letý recidivista objal poškozeného, z kapsy mu vytáhl peněženku a utekl. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Krádež se odehrála v jedné z restaurací v Ostravě-Vítkovicích. Policistům byla ohlášena v pondělí 31. srpna v nočních hodinách. Zloděj si nejprve vytipoval muže, kterého požádal o drobné do Jukeboxu, díky tomu si všiml, že má muž v peněžence velký obnos peněz. Později se pak pustil do krádeže.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Poškozený muž ročníku 1984 uvedl, že k němu při odchodu přistoupil cizí muž, ten ho měl obejmout a v nestřeženém okamžiku odcizit z kapsy peněženku, ve které měl finanční hotovost přes 30.000,- Kč."

Policejní hlídky z Ostravy-Vítkovic se okamžitě rozjely do ulic a prohledávali blízké okolí restaurace. Téměř do 10 minut pak narazili na muže, který odpovídal popisu možného pachatele.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Následnou lustrací a kontroly osoby byl ztotožněn 23letý recidivista, který toho měl mít na svědomí více. Při jeho kontrole mu měla vypadnout finanční hotovost bez peněženky z nohavice u kalhot, ve které bylo více jak 30.000,- Kč."

V tu chvíli mu nezbylo nic jiného, než se policistům přiznat. Pak už ho v poutech rovnou odvezli na stanici.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve zkráceném přípravném řízení mu bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež. Finanční hotovost byla následně zajištěna a vrácena zpět do rukou poškozeného muže."

Vzhledem k tomu, že byl zloděj v minulosti už za obdobné skutky potrestán, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.
MISS BABČA & ŠTRAMÁK / ZRUŠENO!!!

Dnes
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Veletoč / autorská komedie Ivy Janžurové

03.11. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Transsibiřská magistrála / cestovatelský stand-up

10.11. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

PAPÍRTISK s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 3 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

GAMI CZ Ostrava, s. r. o.,
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků