Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Každý čtvrtý cestující jel v noci na černo! DPO má za sebou velkou bezpečnostní akci

  • Ostrava,

V noci z pátku na sobotu proběhla další velká noční akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava. Byla zaměřena především na noční spoje vedoucí přes zastávku Stodolní směrem do ostatních částí města. Asistenti zkontrolovali 475 cestujících v 15 spojích a během toho vyloučili z přepravy 121 lidí.

Asistenti přepravy byli v akci 4 hodiny. Systematicky kontrolovali všechny noční spoje z pátku na sobotu od 22. hodiny do 2. hodiny v noci v úsecích mezi zastávkami Křižíkova a Karolina. 

Daniel Morys, ředitel DPO: "Bezpečnost našich cestujících je pro nás, obzvláště v této době, zcela zásadní. Asistenti přepravy kontrolují nejen platné jízdní doklady, ale i zda někteří cestující svým chováním či hlukem nenarušují komfort ostatních cestujících. Je známo, že právě cestující bez platných jízdních dokladů jsou častokrát právě ti, kteří způsobují konflikty v MHD."

Kontrolou prošlo 475 cestujících v 15 spojích. Zhruba každý čtvrtý jel na černo a z přepravy bylo vyloučeno 121 lidí. Během akce nedošlo k žádnému mimořádnému případu vyžadujícímu zásah policie. 

Karolína Hřivnáč Rycková, mluvčí DPO: "Službu asistentů přepravy zavedl DPO v březnu 2017. Jejich primárním úkolem je pomáhat cestujícím zorientovat se v městské hromadné dopravě, pomáhat maminkám s kočárky a kontrolovat dodržování smluvních přepravních podmínek. DPO zaměstnává 60 asistentů přepravy, kteří jsou ve dne i v noci vysílání do terénu."

Za celou dobu působení vyloučili z přepravy již více než 252 tisíc osob bez platného jízdního dokladu, nebo těch, kteří hrubě porušovali smluvní přepravní podmínky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy