Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Park v Ostravě - Svinově čekají úpravy. Poslouží pak i škole pro názornou výuku

  • Ostrava,

Ostravský magistrát pokračuje v revitalizaci nejrůznějších míst po celém městě. Tentokrát čeká zkrášlení park ve Svinově, který pak mohou využívat i školáci ke vzdělání a osvětě.

Ostrava už dávno není černým hornickým městem plným čadících komínů, ale právě naopak. Patří mezi nejzelenější města v celé zemi. Vedení magistrátu navíc parky stále zkrášluje. Už jsme vám například představili projekt Farské zahrady v centru města nebo také revitalizované okolí řeky Ostravice je častým cílem mnoha Ostravanů pro odpočinek a relaxaci. Nyní čekají úpravy park ve Svinově. 

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Upravena bude plocha o téměř třech tisících metrech čtverečních. V plánu je kromě probírky stávajících porostů zasazení 17 nových stromů, dále keřů, trvalek, květin a obnova trávníku. Protože se jedná o lokalitu, která je v jednom místě každoročně zamokřená, vznikne v jižní části parku periodicky zaplavovaná tůň. Navazovat bude na herní prvek – rekonstruovanou vodní pumpu nacházející se o pár metrů výše. Od vodní pumpy bude pomocí terénních úprav voda vedena přes nově umístěné balvany terénní depresí do tůně. Okolí doplní byliny, které dobře snáší jarní přemokření a letní vysychání. Takové nové prvky ve veřejném prostoru mají podporovat environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Věřím, že budou k užitku nejen žákům nedaleké základní školy.“

Jde o lokalitu mezi ulicemi Stanislavského a Bíloveckou, která v současné době slouží pouze jako průchozí prostor, kde jen málokoho napadne posedět. Park by se měl proměnit v oázu pro relaxaci ale i vzdělávání. 

Magda Cigánková Fialová, krajinářská architektka: "Lokalita bude doplněna o výsadbu domácích druhů stromů, keřů a trvalek. Jednat se bude o 17 nových stromů, 11 keřů, 295m2 záhonů trvalek, 211m2 nových květnatých luk a na ploše 800m2 bude obnoven trávník. Nová tůň bude mít rozlohu 24m2. "

Odstraněním části mladých neperspektivních porostů ve východní části parku se otevře pohled na kostel Husův sbor. Průhled bude lemován lučními květinami, výsadba se doplní o solitérní jehličnaté i listnaté stromy. Revitalizaci tohoto prostoru uhradí město Ostrava, celkové náklady budou 4 miliony korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy