Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Dvouleté dítě hlídal v Ostravě na mol opilý pár, žena strážníkům vulgárně nadávala

  • Ostrava,

O uplynulém víkendu zaskočil ostravské strážníky další nezodpovědný pár. Místo toho, aby se řádně starali o svěřené dítě, notně holdovali alkoholu.

VIDEO: MP Ostrava

Těžko uvěřitelný a nepochopitelný případ se odehrál v sobotu večer. Strážníci přijali na lince 156 oznámení z urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava–Fifejdy o zraněné ženě, která měla údajně spadnout na chodníku. Po příjezdu na místo se hlídka nestačila divit.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ženu totiž do nemocnice doprovázel její přítel společně s dvouletým chlapečkem v kočárku. Jak žena, tak i její přítel byli silně ovlivněni alkoholem. Jejich stav tak vylučoval řádnou péči o svěřené dítě."

Později zjištěná 45letá žena nadýchala 2,1 promile alkoholu. Hlídce sdělila, že chlapce hlídá pravidelně svému bývalému manželovi.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V péči o dítě ji však alkohol zřejmě nikterak nebránil, neboť do alkoholového opojení se přivedla požitím několika panáků vodky. Její povedený 51letý partner, který ji i s dítětem do nemocnice doprovázel, pak strážníkům nadýchal 2,55 promile alkoholu."

Strážníci tedy zavolali 64letého otce malého chlapečka. Jenže i on byl po příchodu do nemocnice bohužel opilý.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jeho snahu o převzetí dítěte mu zhatila provedené dechová zkouška. Strážníkům nadýchal 1.88 promile."

Na místo byla proto přivolána sociální pracovnice, která předala dvouletého chlapečka do péče v zařízení Českobratrské církve
evangelické Náruč. Opilá žena byla během odebrání dítěte na strážníky velmi vulgární, vysloužila si proto nocleh na záchytce.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem ke stoupající agresivitě podnapilé ženy bylo ošetřujícím lékařem rozhodnuto o jejím umístění v protialkoholické záchytné stanici."

Případem se bude dál zabývat orgán sociálně právní ochrany dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy