Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mládě hrocha v ostravské zoo už poznává venkovní výběh

  • Ostrava,

Mládě hrocha obojživelného, kterého se v ostravské zoologické zahradě narodilo 24. července roste jako z vody. Tento týden už začalo spolu s mámou pomalu prozkoumávat i venkovní výběh. Samec zatím zůstává od samice s mládětem oddělen. Ve venkovním výběhu se střídají díky bariéře uvnitř pavilonu.

VIDEO: Enrico Gombala

Ještě nemá ani dva měsíce, ale zvědavost už ho nutí pomalu prozkoumávat vše, co kolem sebe zatím nezná. Hroší mládě už postupně objevuje venkovní výběh, kde díky krásnému počasí tráví v těchto dnech pravidelně část dopoledne. I když od mámy se zatím téměř nehne na krok. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Matkou hrošího mláděte je sedmiletá samice, která byla do Ostravy přivezena z anglické Zoo Whipsnade v roce 2016, otcem je o rok starší samec dovezený v říjnu loňského roku z belgické Zoo Antwerpy. Nově sestavený pár je spolu relativně krátce, ale jejich soužití je od začátku harmonické. Důkazem toho je i brzké narození prvního společného potomka."

První týdny mohou být pro mláďata kritická a i v přírodě je úmrtnost v tomto období poměrně vysoká, hroší rodince se ale v zoo daří velmi dobře. Samice zatím zvládá svou rodičovskou premiéru na výbornou.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Samec zatím zůstává od samice s mládětem oddělen, protože i pro něj se jedná o prvního potomka. Ve venkovním výběhu se střídají, uvnitř pavilonu je instalována bariéra."

V Zoo Ostrava jsou hroši chováni od roku 1967 a během této doby se zde narodilo celkem 33 mláďat. Z toho už se podařilo odchovat 18 z nich.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy