Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Střet dvou osobních aut v Přívoze skončil tragicky, policie hledá svědky nehody

  • Ostrava,

Policisté vyšetřují tragickou srážku dvou osobních motorových vozidel Škoda Octavia a VW Passat. Nehoda se stala v úterý 22. září okolo třinácté hodiny nedaleko centra Ostravy, nepřežil ji muž ročníku 1992.

Jednotky IZS spěchaly v úterý odpoledne k vážné nehodě v Ostravě-Přívoze. Z dosud nezjištěných příčin se na tamní ulici Sokolská třída ve směru na Hlučín poblíž ulice Fügnerova srazila dvě osobní auta.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Vlivem nárazu bylo vozidlo VW Passat odhozeno přes protisměrnou část vozovky na sloup veřejného osvětlení."

Místem nehody shodou okolností projížděla posádka rychlé zdravotnické pomoci, která mířila na jiný výjezd.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V jednom z vozidel zůstal zaklíněn osmadvacetiletý muž. Záchranářům se jej podařilo vyprostit, a protože postižený nejevil žádné známky života, ihned započali s prováděním rozšířené neodkladné resuscitace. Spolu s nepřímou srdeční masáží zajistili dýchací cesty, zahájili podávání léků a pokoušeli se obnovit jeho krevní oběh. Přes veškerou snahu pacient na místě podlehl poraněním, která utrpěl. Ošetřen posádkami ZZS byl čtyřiačtyřicetiletý účastník nehody, jehož stav nebyl závažný. Poté jej záchranáři předali do další péče chirurgické ambulance FN Ostrava."

Alkohol u řidiče Škody Octavie vyloučila následná dechová zkouška, která byla negativní. 

Policie hledá svědky tragédie. Vyšetřování by mohly pomoct záznamy z palubních kamer, případně svědectví lidí, kteří se v daný okamžik pohybovali blízko místa střetu.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policie České republiky žádá svědky, taktéž řidiče projíždějících osobních motorových vozidel, kteří by mohli poskytnout jakékoliv informace, především k průběhu této dopravní nehody, aby se obrátili na telefonní číslo 974 726 273, 606 746 696 dále na linku 158 či sdělili informace osobně na nejbližší policejní služebnu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy