Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili dvě podchlazené krajty, chtěl se jich někdo zbavit?

  • Ostrava,

Dva exotické hady ve stejné lokalitě zachránili hasiči s odstupem několika hodin z lokality mezi klimkovickými sanatorii a Vřesinou. Nejprve šlo o dvoumetrovou krajtu, kterou vytáhli z ledového potoku, ve středu pak nedaleko prvního místa odlovili dalšího hada.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Jenom den poté, co zkušení profesionální hasiči ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě-Přívozu zachránili téměř dvoumetrovou krajtu z ledového potůčku mezi klimkovickými sanatorii a Vřesinou, museli se postarat ve středu 23. 9. 2020 odpoledne ve stejné lokalitě o podobného hada – o 70 cm dlouhou krajtu tmavou v „provedení“ albín."

Světlý had ležel na lesní cestě a podle hasičů byl také silně podchlazený. Oba hadi díky hasičům skončili v péči zvířecího útulku v Ostravě-Třebovicích. Otázkou stále zůstává, jak se do přírody dostali.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při prvním zásahu v úterý 22. 9. 2020 hasiči objevili nedaleko místa záchrany hada prázdnou igelitovou tašku – nelze tedy vyloučit, že se nějaký „chovatel“ pokusil vypuštěním do přírody těchto nejedovatých škrtičů zbavit.
PROFO MONTÁŽE CZ s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

REKO s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 25 000 do 100 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků