Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž se zřítil do řeky Opavy a málem se utopil, zachránili ho ostravští strážníci

  • Ostrava,

Dramatickou, ale úspěšnou záchranu 48letého muže mají za sebou ostravští strážníci. O pomoc na lince 156 je požádala jeho manželka.

Událost se stala ve středu okolo deváté hodiny večerní v Ostravě-Třebovicích. 48letý muž se během procházky zřítil ze srázu, spadl do řeky Opavy a ztratil vědomí. V řece zůstal ležet s obličejem pod vodou.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka strážníků skupiny pořádkové služby pak byla na místě během krátké chvíle. Oznamovatelka později zjištěná 45letá žena hlídku strážníků navedla cca 200 metrů ke srázu řeky Opavy. Zároveň strážníkům sdělila, že její manžel spadnul do řeky při návratu do jedné z chat poblíž řeky."

Jeden z přítomných strážníků okamžitě vstoupil do řeky. Tělo muže chytil kolem pasu a vytáhl jej k břehu. Situace byla ale složitá kvůli nepřístupnému terénu a tmě, navíc prudký sráz nedovolil strážníkům muže vytáhnout na přístupovou komunikaci.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci tak započali poskytovat první pomoc přímo na kraji řeky, kdy tonoucí muž nedýchal. Díky poskytnuté první pomoci muž začal opět dýchat. Byl však silně podchlazený a dezorientovaný. Strážníci jej proto zabalili do izotermické folie a kontrolovali základní životní funkce."

Na pomoc strážníkům vyjeli hasiči, připojili se i další dva strážníci a muže se tak brzy podařilo vytáhnout nad sráz k cestě, kde zachráněného muže převzal zdravotnický personál rychlé záchranné služby k dalšímu ošetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy