Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už třetí krajta! Opakovaným nálezem exotických hadů se už zabývá policie

  • Ostrava,

Případ nalezených exotických hadů nedaleko Vřesiny pokračuje. Do věci se už vložila policie, která v pátek dopoledne nalezla na místě třetího hada. Dva předchozí hady nalezli v podchlazeném stavu hasiči.

Informace o nalezených krajtách, které pravděpodobně někdo tímto způsobem odložil ve volné přírodě, získala policie ve čtvrtek 24. září. Ve stejný den získali oznámení, že v okolí nálezu prvních dvou hadů, by se měl údajně pohybovat další. V podvečer proto vyjeli k lesnímu porostu lokality Vřesina – Mexiko – Hýlov. Pátrací akce pokračovala v pátek 25. září.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Do určeného terénu vyrazili policisté Městského ředitelství Ostrava, Speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství i strážníci městské policie. Po několika hodinách usilovné pátrání bylo úspěšné, třetího hada se policistům podařilo najít."

Policisté zároveň zahájili úkony trestního řízení přečinu týrání zvířat, původnímu majiteli tak hrozí trest. Vyšetřovatelé se zároveň obrací na odborníky i laickou veřejnost s prosbou o pomoc.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté oddělení hospodářské kriminality městského ředitelství přijmou jakékoli informace, které povedou k řádnému objasnění volného pohybu plazů. Kriminalistům pomůže každá indicie od případného chovatele či občanů, kteří si mohli během procházky nebo sportu něčeho neobvyklého všimnout."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy