Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se opět protestovalo proti nošení roušek

  • Ostrava,

Zhruba dvě stovky lidí se v neděli odpoledne sešly na demonstraci v centru Ostravy. Protest svolali členové skupiny, která si na sociální síti říká "Bez roušky Ostrava!". Podle nich vláda zavádí nesmyslná opatření, která mají veřejnost v mnoha ohledech poškozovat.

Přes 200 lidí na jednom místě a bez roušky. Všichni tak jednoznačně porušili doposud platné mimořádné opatření, které vydala krajská hygienická stanice. Udělali to záměrně, sešli se totiž na demonstraci proti nošení roušek v Ostravě na Masarykově náměstí. Oproti letním protestům, kterých se účastnily tisíce lidí, tak byla zdejší akce spíše symbolická.

Eva Maová, organizátorka protestu: "Účast byla taková jaká byla. Klidně přenecháme přípravu demonstrace někomu jinému. Bylo to vše na rychlo. Za počítačem je každý velikán. My jsme spokojené a pojedeme dále."

Organizátoři zdůraznili, že demonstrace je apolitická a ve svých projevech poukazovali na to, že vláda podle nich nařizuje nesmyslná opatření, která mají všem akorát škodit. Nebo že roušky dětem i dospělým údajně snižují imunitu. Vláda by podle nich měla například ponechat dětem přístup ke vzdělání a nezavírat žádné školy. K vidění byly transparenty jako "Chci se učit a né se dusit v roušce", "Chraňme naše děti", ale také třeba "Moje tělo, moje rozhodnutí".

Pavla Wartová, účastnice protestu: "Demonstrace probíhala v poklidu, policisté chodili okolo náměstí a zpovzdálí akci sledovali. Byly přítomné především rodiny s dětmi, za jejichž svobodu a práva se bojuje především."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy