Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Handicapovaní klienti Čtyřlístku mají nové bydlení ve Slezské Ostravě, pokračuje transformace služeb.

  • Ostrava,

Dalších 12 klientů Centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek získalo nový domov. Ve Slezské Ostravě byl slavnostně otevřen zcela nový dům, ve kterém budou bydlet téměř v rodinném prostředí i když pod dohledem ošetřovatelů.

Transformace Centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek úspěšně pokračuje. Ve Slezské - Ostravě byl slavnostně uveden do provozu další nový dům pro 12 klientů. Celkově jde už o 5 téměř shodné ubytovací zařízení, kde mohou postižení lidé bydlet a žít v podmínkách podobných běžné domácnosti. 

Zdeněk Živčák, vedoucí odboru sociálních služeb ostravského magistrátu: "Transformace probíhá od roku 2013 a jejím cílem je přestěhovat klienty z velkých zařízení do menších bungalovů. Celkem bude vybudováno 11 nových objektů a dva budou opraveny. Do nich je postupně stěhováno 159 uživatelů."

Dům je jednopodlažní ve tvaru písmene L. Interiér i okolí domu je řešeno tak, aby se co nejvíce podobalo běžnému rodinnému domu. Ošetřovatelé pracují v prostřední části, kterou klienti nevyužívají. 

Svatopluk Aniol, ředitel Čtyřlístku: „Proces transformace v současné době vrcholí. V závěru loňského roku jsme otevřeli pět domků, pro něž jsme byli investorem. Nyní se předávají další dva, které postavil náš zřizovatel – město Ostrava. Dokončuje se také domek, který rekonstruuje naše organizace. V prvním pololetí příštího roku nám předá město zbývající tři domky, Čtyřlístek přidá jeden svůj a celý transformační proces by měl skončit ve třetím čtvrtletí příštího roku rekonstrukcí současného Domova Jandova.

V těchto dnech je dokončován totožný dům i ve Lhotce v Petřkovické ulici, kde se přestěhuje dalších 6 klientů. Celkové náklady na transformaci jsou odhadovány na 270 milionů korun, z toho 230 milionů financuje fond Evropské unie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy