Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chtěl skočit z mostu a způsobil v Ostravě dopravní kolaps, stála Opavská i dálnice

  • Ostrava,

Zřejmě pokus o sebevraždu způsobil ve středu odpoledne v Ostravě hotovou dopravní katastrofu. Za zábradlím na svinovských mostech se objevil muž, který chtěl zřejmě skočit dolů na dálnici. Policisté proto okamžitě zastavili dopravu na Opavské ulici i dálnici D1. Všude se tak vytvořily obrovské kolony.

Pořádný poprask způsobil ve středu po 14. hodině muž, který se zřejmě chtěl pokusit o sebevraždu skokem ze svinovských mostů.

svědek: "Svinov mosty, chlap chce skočit z mostu. Jednotky už jsou tam."
svědkyně: "Jela jsem kolem a stál na zábradlí, kolem něj už byli policisté."

Na místo podle svědků dorazili strážníci, policisté, záchranáři a dokonce i členové zásahové jednotky a policejní vyjednavač.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Můžeme potvrdit, že jsme přijali oznámení o muži, který chtěl skočit z mostu. V inkriminované době se na místě nacházely všechny složky IZS. Muže ročníku 1973 se podařilo přesvědčit, aby od svého jednání upustil, v současné době je v rukou lékařů. Na nezbytně nutnou dobu byla také uzavřena dálnice D1 ve směru na Olomouc i Opavská ulice ve směru na Porubu."

Policie uzavřela všechny nájezdy na dálnici D1 a v centru Ostravy tak vznikl dopravní kolaps. Stála i Mariánskohorská ulice a řidiči tak na několik desítek minut uvízli v kolonách, které se neustále zvětšovaly. Někteří volili okamžitě objízdné trasy, ale i ty byly přeplněné. Zhruba po hodině a půl se situace začala postupně dostávat do normálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy